Hiç kimse bunu beklemiyordu: Cübbeli Ahmet Hoca, Kadiri Şeyhi oldu

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün, Kadiri Şeyhi olduğu açıklandı.

GÜNDEM 08.09.2023, 10:07 Şeyda Gül
Hiç kimse bunu beklemiyordu: Cübbeli Ahmet Hoca, Kadiri Şeyhi oldu

İsmailağa'daki anlaşmazlık iddialarının ardından cemaatin tanıdık simalarından Ahmet Mahmut Ünlü, Kadiri tarikatına katıldı. Sosyal medyaya bomba gibi düşen videoda Nakşibendi tarikatına bağlı İsmailağa Cemaati'nde hoca olan Cübbeli Ahmet'in, Şeyh Ubeydullah El Kadiri Hoca’dan 'şeyhlik icazeti' aldığı görüntüleri yer aldı. Hızla paylaşılan görüntülerde "Elhamdülillah Cübbeli Hocamız da Kadiri Şeyhi oldu" ifadeleri yer aldı.

Şeyhlik icazet belgesinde Cübleli Ahmet Hoca'nın ismi "Şeyh Ahmet Mahmut Yusuf el Mulaggabi Cübbeli el Kadiri" olarak yer aldı.

Ustaosmanoğlu'nun vefatı sonrası anlaşmazlık çıkmıştı

İsmailağa cemaatinin 93 yaşındaki lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatının ardından tarikatın liderinin kim olacağı konusunda anlaşmazlıklar çıktığı iddiaları kamuoyunda yer alıyordu. Tartışmalara katılan cemaatin önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet, “Mahmûd Efendi Hazretlerimizin, post-u şerifi üzerindeki sıcaklığı henüz taze iken kendisinin: "Onu bana yaklaştırmayın, o şeytandır" buyurduğu Hüsnü Kılıç'ın Efendi Hazretlerimizin makamını işgal etmesine daha ne kadar tahammül edeceğiz” açıklamalarında bulunmuştu.  

Yorumlar (0)