Yeni bir ittifak mı doğuyor? İnce, Akşener ziyaretinin detaylarını anlattı

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. İki liderin basına kapalı olarak gerçekleşen toplantısı, yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmenin ardından iki lider tarafından da konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken İnce, dün akşam katıldığı bir televizyon programında, "Sayın Akşener ile ortak yanımız var. Önce Akşener’i linç ettiler sonra da beni linç ettiler. Linç edenler ise aynı kişiler. Görüşmede bunları konuştuk ve 'Tekrar görüşürüz' dedik. Olay sadece bundan ibaret" ifadelerini kullandı.

SİYASET 08.09.2023, 10:20 Özgü Kübra
Yeni bir ittifak mı doğuyor? İnce, Akşener ziyaretinin detaylarını anlattı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüştü. Görüşmenin detaylarına ilişkin iki lider tarafından da herhangi bir açıklama yapılmazken İnce’ye dün akşam katıldığı programda İYİ Parti ile bir ittifak kurup kurmayacakları sorusu yöneltildi. İnce, soruya "Sayın Akşener ile ortak yanımız var. Önce Akşener’i linç ettiler sonra da beni linç ettiler. Linç edenler ise aynı kişiler. Görüşmede bunları konuştuk ve 'Tekrar görüşürüz' dedik. Olay sadece bundan ibaret" şeklinde yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Merkezi’nde görüştüler

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün İYİ Parti Genel Merkezi'nde buluştu. İnce'yi parti binası önünde Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu ile Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu karşıladı. Yaklaşık 1 saat süren iki liderin toplantısı basına kapalı olarak gerçekleşti. Görüşmeye ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

"Gelin birlikte ittifak kuralım" demişti

Geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, muhalefet partilerine seslenerek ittifak çağrısında bulunmuştu. İnce, o toplantıda şu sözleri söylemişti: "Gelin birlikte ittifak kuralım. Genel başkanın herkese milletvekilliği dağıttığı değil, parti üyelerin söz sahibi olacağı bir ittifak kuralım. Tüzük ile yapalım bunu. Eğer bunu gerçekleştirirsek 400 bin dolara vatandaşlık da sattırmayız. Otoriterleşmiş hale gelen tek adam rejiminden kurtulmanın yolu önce parti içlerindeki demokrasidir. İYİ Parti, CHP, Millet İttifakı ile dışarıda kalanlara ve Zafer Partisi'ne sesleniyorum. Gelin, üyelerin söz sahibi olacağı, genel başkanın diktatör olmadığı bir ittifak kuralım. Gelin, Türkiye'nin önünü biz açalım."

"Önce Akşener’i sonra beni linç ettiler"

Dün akşam katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında İnce'ye ittifak ihtimali sorusu yöneltildi. İnce ise bu konuya ilişkin, " Sayın Akşener ile ortak yanımız var. Önce Akşener’i linç ettiler sonra da beni linç ettiler. Linç edenler ise aynı kişiler. Görüşmede bunları konuştuk ve 'Tekrar görüşürüz' dedik. Olay sadece bundan ibaret. İş birliğine ilişkin bir konuşma olmadı fakat kaygılarımı ilettim. Bugünle kıyasladığımızda 2019 yılında İmamoğlu'nun şansı daha yüksekti. Halbuki şu an daha fazla olması lazımdı fakat bence 2019 yılında şansı daha fazlaydı. Buradaki hedefim bir eleştiri yapmak değil" şeklinde yanıt verdi.

Yorumlar (0)