TBMM Başkanı'ndan şiddetli kınama!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Diyanet İşleri Başkanımızın (Ali Erbaş) şahsına, onun şahsı bahane edilerek İslam'a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hukuk adına konuştuğunu iddia edenlerin, liyakat ve samimiyetten yoksunlukları apaçık ortadadır." dedi.

SİYASET 27.04.2020, 13:29 27.04.2020, 14:05
TBMM Başkanı'ndan şiddetli kınama!

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın şahsına ve onun şahsı bahane edilerek İslam'a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, "Hukuk adına konuştuğunu iddia edenlerin, liyakat ve samimiyetten yoksunlukları apaçık ortadadır." ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara Barosunun, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a yönelik açıklamasına sert tepki gösterdi.

Çağlar üstü olan insani değerler ve hakikatlere düşmanlığın karanlık tarihinin, insanlık kadar eski olduğuna işaret eden Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "İnanç alanında da siyasette de hukukta da her yeni düşünce, kendisine yüzyıllar öncesinden dayanaklar bulur." değerlendirmesinde bulundu.

Milletin değerlerine karşı düşmanlığın ve bu değerleri tahfif etme hafifliğinin yeni olmadığını vurgulayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Geçen zamanı delil göstererek İslam'a saldıran provokatif zihniyet, kadim İslam düşmanlığının zavallıca bir tezahürü olduğunu fark edecek bilgi temelinden de mahrumdur." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın şahsına ve özellikle onun şahsı bahane edilerek İslam'a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınadığının altını çizen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Hukuk adına konuştuğunu iddia edenlerin, liyakat ve samimiyetten yoksunlukları apaçık ortadadır. Eleştiri hakkı hiç kimseye hiçbir zaman milletimizin inandığı değerleri kendi sığ zaviyesinden bile olsa tahfif ve tahkir etme hakkı vermez. Çağları aşan hakikatlere ve değerlere sahip olmakla daima iftihar ederiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
17
açık