Pakdemirli ve Selçuk'tan Erbaş'a destek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a desteklerini açıkladılar.

SİYASET 27.04.2020, 13:34
Pakdemirli ve Selçuk'tan Erbaş'a destek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ramazan ayının ilk hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı dernek ve barolar başta olmak üzere bazı kesimlerin hedef seçtiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a açık destekte bulunarak, "Sayın Hocamız Ali Erbaş yalnız değildir. Allah'ın emirlerini, yasak kıldıklarını anlatan, Allah'ın izniyle hiçbir zaman yalnız olmayacaktır." dedi.

Twitter hesabından "#AliErbaşYalnızDeğildir" başlıklı etiketle paylaşımda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı hedef alan sözlere ve girişimlere tepki gösterdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Hocamız Ali Erbaş yalnız değildir. Allah'ın emirlerini, yasak kıldıklarını anlatan, Allah'ın izniyle hiçbir zaman yalnız olmayacaktır. Hocamıza yapılan alçak saldırıları kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Zehra Zümrüt Selçuk da destekledi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir dernek (İnsan Hakları Derneği / İHD) tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

"Ramazan ayında ailelerimizi ve nesillerimizi korumak adına dini değerlerimizi hatırlatan Diyanet İşleri Başkanımızın yanındayız. Milli ve manevi değerlerimize saldıran her girişim, karşısında yine toplumu bulacaktır." ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ramazanın ilk cuma namazını Hacı Bayram Camisi'nde kıldırırken, hutbesinde, uyuşturucu, alkol ve eş cinselliğin İslam dinince haram kabul edildiğini, bunların insan sağlığına zararlarının bulunduğunu vurgulamıştı. Bu ifadeler üzerine bazı dernek ve barolar suç duyurusunda bulunmuştu.

Yorumlar (0)
17
açık