Eren Kış-12 Tendürek Operasyonu başlatıldı 

İçişleri Bakanlığı, Eren Kış-12 Tendürek Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur Operasyonu başlatıldığını duyurdu. Operasyonda 450 personel ve 41 operasyonel tim görev alıyor. 

GÜNDEM 08.12.2021, 10:54
Eren Kış-12 Tendürek Operasyonu başlatıldı 

İçişleri Bakanlığı, Van’da Eren Kış-12 Operasyonu başlatıldığını duyurdu. Van İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresindeki jandarma özel harekat, jandarma komando ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 41 operasyonel tim ve 450 personelin katıldığı operasyon, bu sabah saatlerinde başladı. Tendürek bölgesinde başlayan operasyon, geniş bir alana yayılıyor. Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur’un ismi verilen operasyonda amaç, PKK başta olmak üzere terör örgütlerini ülke gündeminden çıkartmak ve tüm teröristleri etkisiz hale getirmek. Binbaşı, Van Çaldıran’da şehit düşmüştü 

Van Çaldıran’da görev yapan Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur, 24 Mayıs 2016 tarihinde zırhlı aracıyla yol aldığı sırada PKK’lıların tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanmış ve ertesi gün şehit düşmüştü.  

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu