YPG/PKK destek istedi! Esed cevap verdi...

Beşşar Esed rejimi, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu ile karşı karşıya gelmemek için bölücü terör örgütü YPG/PKK'nın iş birliği talebini geri çevirdi.

DÜNYA 11.10.2019, 14:55 11.10.2019, 15:26
YPG/PKK destek istedi! Esed cevap verdi...

Beşşar Esed rejiminin dışişleri bakan yardımcısı Faysal Mikdad, bölücü terör örgütü YPG/PKK'dan gelen "iş birliği" önerisine cevap verdi. Faysal Mikdad, YPG/PKK ile kesinlikle görüşmeyeceklerini söyledi.

Beşşar Esed rejiminin haber ajansı SANA'ya göre, rejimin dışişleri bakan yardımcısı Faysal Mikdad, Şam'daki ofisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, YPG/PKK'yı kast ederek "ayrılıkçı ve güç diliyle konuşanlarla" ortaklık yapmayacaklarını ilan etti.

Bölücü terör örgütü YPG/PKK'nın, Amerika'nın desteğini almak için ulusal çıkarlardan vazgeçtiğini belirten Faysal Mikdad, "(YPG/PKK) Kendisini Suriye'ye düşman Amerika ve Siyonist güçlerin kucağına attı. Bu gruplar, Türkiye'nin saldırılarından sorumludur." dedi.

Bölücü terör örgütü YPG/PKK'nın paravanı SDG'nin sözde komutanı Şahin Cilo, 8 Ekim'de Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasına saatler kala Türkiye'ye karşı savaşmak için rejim ile ortaklık yapmayı düşündüklerini söylemişti.

Yorumlar (0)
27
açık