Koronavirüsten ölen Dilek hemşirenin babası konuştu: Bünyesi zayıftı!

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) teşhisiyle tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitiren ve dün memleketi Amasya'da defnedilen 32 yaşındaki Dilek Tahtalı'nın babası İsmail Tahtalı, "Vefatından bir gün önce kalbi durmuş, doktorlar çalıştırmış. Ama ertesi gün kurtaramamışlar. Zaten bünyesi zayıftı kızımın. Bazı rahatsızlıkları vardı." dedi. 

YAŞAM 27.03.2020, 10:28 27.03.2020, 10:33
Koronavirüsten ölen Dilek hemşirenin babası konuştu: Bünyesi zayıftı!

İstanbul'da özel bir hastanede hemşire olarak çalışan Dilek Tahtalı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) teşhisi konulması üzerine tedavi altında olduğu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırıma Hastanesi'nde, 24 Mart günü yaşamını yitirdi. 

CHP 24. Dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın yeğeni olarak bilinen Dilek Tahtalı, dün memleketi Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesi Bedel köyünde defnedildi. 

"Geniz akıntısı, öksürük ve yüksek ateş belirtileriyle doktora gitti"

Dilek hemşirenin babası İsmail Tahtalı, kızının geniz akıntısı, öksürük ve yüksek ateş belirtileri üzerine doktora gittiğini kaydederek, "Kızımın koronavirüs testi pozitif çıktı. Tedavi görüyordu, doktorlar kalp yetmezliği nedeniyle öldüğünü söyledi. Vefatından bir gün önce kalbi durmuş, doktorlar çalıştırmış. Ama ertesi gün kurtaramamışlar. Zaten bünyesi zayıftı kızımın. Bazı rahatsızlıkları vardı. Eşimle bana da test yapıldı, negatif çıktı. 14 gün karantinada kaldık. Kızımın cenazesini memleketimize getirip defnettik. Tek evladımı kaybettim. Büyük acı yaşıyorum." ifadelerini kullandı.

"Kalbi dayanamadı"

Dilek hemşirenin dayısı Dursun Topal, "Yeğenim tetkikler yapıldıktan sonra tedaviye alındı. İlk başlarda durumu iyiydi, yoğun bakımda tedavi görüyordu. En son bize verilen bilgide kalbinin durduğu ve çalıştırıldığı söylendi. Ertesi gün ise öldüğü haberi verildi. Kalbi dayanamadı." açıklamasını yaptı. 

CHP 24’üncü dönem Amasya Milletvekili Ramis Topal, yeğeni Dilek Tahtalı’nın yoğun bakımdaki son görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşmıştı. 

Dilek Tahtalı, hayatını kaybeden önce yaptığı son paylaşımlarında, "Bir düş artık ateş, bir bırak yakamı yeter! Dakikada bir sirkeli aspirinli su kürü, ılık duş, buz gibi havada balkona çıkmaktan bayılacağım", "Burun tıkanıklığı, aşırı geniz akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, gün sonu başlayıp gece uyutmayan kriz halinde gelen öksürük nöbetleri..." ifadelerini kullanmıştı.


 

Yorumlar (1)
Mirza Gamezardashvili 2 yıl önce
başınız sağ olsun! Allah rahmet eylesin acınız büyük.
Allah hepimize yardımcı olsun,
18
kapalı