Düzce'den bir acı haber daha...

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde meydana gelen sel felâketinin ardından bir kişinin daha cesedi bulundu.

YAŞAM 21.07.2019, 11:50
Düzce'den bir acı haber daha...

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde meydana gelen sel felâketinin ardından acı haberler gelmeye dervam ediyor. İlçeye bağlı Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede bir kişinin daha cesedi bulundu.

Bölgede kayıp 6 kişinin bulunması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar dâhilinde, Düzce Arama Kurtarma Ekipleri (DAKE), Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede bir kişinin cesedini buldu. 

Erkeğe ait olduğu değerlendirilen cesedin bulunduğu yerden çıkarılması amacıyla ekipler tarafından çalışma başlatıldı. 

Ne olmuştu?

Çarşamba akşamı ve perşembe gecesi etkili olan kuvvetli sağanağın ardından Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı taşmış, birçok noktada sel ve heyelan felâketleri yaşanmıştı.

İl Özel İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri bölgeye sevk edilmiş, helikopterlerin desteği ile köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmıştı. 7 kişi hakkında da kayıp ihbarı yapılmıştı.

Gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmaları kapsamında, önceki gün Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki dere yatağında kayıp olarak aranan 42 yaşındaki Fatma Töngel'in cesedine ulaşılmıştı. 

Yorumlar (0)
24
az bulutlu