Aracın şoförü emniyet müdürü! Damadı sen düşün!

Gelin arabasını Emniyet Müdürü kullandı, polisler konvoy yaptı!

YAŞAM 24.07.2019, 17:16 24.07.2019, 18:06

Hakkari ilinin Yüksekova ilçesinde 2010 yılında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Bayram Kara'nın oğlunun düğününde resmi ve sivil polisler konvoy yaptı.

2010 yılında Hakkari ilinin Yüksekova ilçesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Bayram Kara'nın oğlunun düğününde ilçe emniyet müdürü gelin arabasını kullandı, resmi ve sivil polis ekipleri konvoy oluşturdu.

Evlilik kararı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Bayram Kara'nın oğlu Cengiz Kara hayatını Vildan Özana ile birleştirmek için evlilik kararı verdi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Bayram Kara'nın oğlu Cengiz Kara, Muğla Emniyet Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğüne davetiye bırakarak polisleri düğününde görmenin kendilerini çok mutlu edeceğini söyledi.

Davet üzerine Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, kendi aracını "gelin arabası" yaparak genç çiftin şoförlüğünü yapma sözü verdi.

Düğün günü

Düğün günü aracını süsleten Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, trafik, yunus ve resmi ekip araçlarından konvoy oluşturdu.

Damat Cengiz Kara ve gelin Vildan Özana evden alındıktan sonra Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz'ın gelin aracını kullandığı konvoyda ekipler siren çalarak şehir turu attı.

Duygusal anlar yaşandı

Düğün konvoyuna, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar da katıldılar.

Genç çifti, düğün salonuna gelişinde polis ekipleri, şehit yakınları, vatandaşlar ve yakınları karşıladı. Davetliler, Türk bayraklarıyla donatılan salonda, Damat Cengiz Kara ve gelin Vildan Özana'yı uzun süre ayakta alkışladı.

Belediye başkanı nikah kıydı

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün nikah kıydığı düğünde Damat Cengiz Kara ve gelin Vildan Özana çiftinin şahitliğini Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Menteşe İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürcan Özdilek ve Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Aslan yaptılar.

Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, şehit oğlu Damat Cengiz Kara’nın kendilerine emanet olduğunu belirterek, evlilik cüzdanını gelin Vildan Özana'ya verdi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Bayram Kara'nın oğlu Cengiz Kara, emniyet teşkilatına gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Damat Cengiz Kara, duygularını şu sözlerle dile getirdi:
"Bu mutlu günümüzde bizim yanımızda oldular. Her zaman, her daim yanımızda olmaya devam ediyorlar. Bunun için Muğla Emniyetimize gönülden teşekkürlerimizi iletiyoruz."

Gelin Vildan Özana da polis ekiplerinin yaptıklarından çok etkilendiğini, mutlu olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu