Şişli'de infaz edilen İran ajanı çıktı

İstanbul Şişli'de 14 Kasım gecesi yolda yürürken infaz edilen Mesut Mevlevi'nin İran eski istihbarat ajanı ve rejim muhalifi olduğu ortaya çıktı.

GÜNDEM 25.11.2019, 13:39
Şişli'de infaz edilen İran ajanı çıktı

İstanbul'un Şişli ilçesi Esentepe Mahallesi Ecza Sokak üzerinde 14 Kasım akşamı meydana gelen olayda İran uyruklu 32 yaşındaki Mesut Mevlevi, arkadaşı Nuri Ö. ile birlikte yürürken silahlı saldırıya uğramıştı. Arkadaşı Nuri Ö. ağır yaralanırken 32 yaşındaki İran uyruklu Mesut Mevlevi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Güvenlik kameraları tarafından da kaydedilen cinayet sonrası soruşturmayı genişleten İstanbul polisi, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. 32 yaşındaki Mesut Mevlevi'nin İran hükümetine muhalif paylaşımları ile öne çıkan eski bir ajan olduğu ortaya çıktı. Mesut Mevlevi'nin "Kara Kutu" isimli telegram kanalı üzerinden İranlı yetkillere dair ifşa belgeleri ile dikkat çektiği bildirildi.

32 yaşındaki İranlı ajan Mesut Mevlevi'nin sosyal medya sayfasında ise eski İran cumhurbaşkanları Haşimi Rafsancani, Muhammed Hatemi ve Mahmud Ahmedinejad ile çekildiği fotoğraflar bulunuyor.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu