"Fırat Aydınus'un, maçlarımızda görev almasını istemiyorum"

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, Beşiktaş maçında hakemlik yapan Fırat Aydınus'a büyük tepkide bulundu. Hilmi Kulluk, Fırat Aydınus'un attıkları nizami golü üç saniye içinde karar vererek iptal ettiğini dile getirdi.

SPOR 25.11.2019, 13:46 12.01.2020, 16:21
"Fırat Aydınus'un, maçlarımızda görev almasını istemiyorum"

Konyaspor Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk, Süper Lig’de hafta sonu Beşiktaş ile oynadıkları karşılaşma ile ilgili, “Maçın hakemi Fırat Aydınus karşılaşmanın ilk dakikalarında kaydettiğimiz nizami golü VAR’da tek açıdan izlemiş, ters açıları değerlendirme gereği duymamış ve 3 saniye içinde karar vererek oyunun skoruna direkt etki etmiştir” açıklamasında bulundu.

Hilmi Kulluk, açıklamasında hakem Fırat Aydınus’un maçın VAR görüntülerini çok hızlı izlediğini ifade etti.

Bu anlamda hakem Fırat Aydınus’un “Tarihe geçtiğini” ifade eden Kulluk, şu açıklamalarda bulundu

"Bu düzeyde bir hakem sosyal medya terörüne direnememiştir"

“Beşiktaş ile kendi sahamızda oynadığımız maçın hakemi Fırat Aydınus karşılaşmanın ilk dakikalarında kaydettiğimiz nizami golü VAR’da tek açıdan izlemiş, ters açıları değerlendirme gereği duymamış ve 3 saniye içinde karar vererek oyunun skoruna direkt etki etmiştir. Yine kendisi maçın genelinde de gördüğü değil düşündükleri doğrultusunda kararlar vermiş, bütün takdir haklarını rakip takımdan yana kullanmış ve oyuncularımızın mücadele gücünü sindirmiştir. Bunun sebeplerinin başında müsabakaların hakemlerinin açıklanmasının hemen ardından çok ağır ifadeler, hakaretler, kötü sözlerle Fırat Aydınus’u baskı altına alma girişimleri gelmektedir. Maalesef bu düzeyde bir hakem sosyal medya terörüne direnememiştir.”

Hilmi Kulluk, geçtiğimiz sezon Bursaspor-Fenerbahçe ve bu sezon da Kasımpaşa-Yeni Malatyaspor karşılaşmalarında kaydedilen benzer gollerin maçın hakemleri tarafından nizami kabul edildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bu iki emsal örnek karşımızdayken oyuncumuz Ömer Ali Şahiner, Beşiktaş kalecisinin görüş açısını hiçbir şekilde kapatmadığı ters açılarda son derece net görünmekteyken, Fırat Aydınus ve onu pozisyonu izlemesi için davet eden VAR hakemlerinin marifetiyle net golümüz iptal edilmiştir. Geçen sezon yine aynı hakem Fenerbahçe ile İstanbul’da oynadığımız karşılaşmanın hemen başında rakip oyuncunun futbolcumuza yaptığı kasıtlı hareketi gözünün önünde olmasına rağmen kırmızı kartla cezalandırmamış ve bu davranışı maçın sonucunu belirlemiştir.”

"Bunların hesabını kim verecek?"

Millî arada Konyaspor’un 15 gün çalıştığının altını çizen Kulluk, “Fırat Aydınus’un hatalı kararı yüzünden güçlü başladığımız maç lehimizde devam edecekken, bambaşka bir noktaya geldi. Kazanamadığımız için de önemli bir maddi gelirden olduk. Bunların hesabını kim verecek? Benzer hataları belli başlı takımlara karşı yapan hakemler haftalarca görev alamıyor. Bunun bilincinde oldukları için de maalesef Anadolu takımlarının emekleri bir düdükle heba oluyor. Son iki maçta verdiği can yakan kararlar ile sonuca doğrudan etki eden Fırat Aydınus'un orta hakem ve VAR hakemi olarak bir daha maçlarımızda görev almasını istemiyorum” dedi.

Yorumlar (0)
13
açık