Pençe Harekatı'nda son durum!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, Hakurk bölgesinde süren Pençe Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 27 olduğunu bildirdi.

Pençe Harekatı'nda son durum!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın Hakurk bölgesinde devam eden Pençe Harekâtı’nın bilançosu paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde planlandığı gibi başarılı bir şekilde devam eden Pençe Harekâtı’nda 5 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece, harekâtın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 27 oldu" ifadeleri kullanıldı.

ÇOK SAYIDA SIĞINAK TESPİT EDİLDİ

Pençe Harekatı kapsamında, 3 katlı ve 5 bölmeli bir mağara ile 5 sığınak tespit edildiği, çok miktarda mühimmat ve el yapımı patlayıcı (EYP) imalinde kullanılan malzemeler ele geçirildiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 10:59

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER