Bayram tatili acı başladı: 12 ölü, 83 yaralı

9 günlük Ramazan Bayramı tatili başladı, tatilciler cuma gününden yol çıktı. Birçok aracın yola döküldüğü iki günde 29 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 12 kişi öldü, 83 kişi yaralandı.

Bayram tatili acı başladı: 12 ölü, 83 yaralı

Ramazan Bayramı tatili, arife günü olan 3 Haziran Pazartesi ile 7 Haziran Cuma gününde kamu personelinin idari izinli sayılmasıyla 9 gün oldu. Bayram tatili sebebiyle cuma günü mesai bitimi ile tatilciler yollara döküldü.

Özellikle iftar saatinden sonra yollarda yoğunluk oluşurken, uyarılara ve alınan önlemlere rağmen birçok trafik kazası yaşandı.

Van'ın Erciş, Kayseri'nin Tomarza ilçeleri ile Elazığ, Balıkesir, Konya, Karaman ve Düzce'deki kazalarda 12 kişi hayatını kaybederken, 8 kişi yaralandı.

İzmir, Kırıkkale, İstanbul, Sivas, Mardin, Aksaray, Bursa, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Tekirdağ, Kayseri ve Karabük'teki kazalarda ise 75 kişi yaralandı. 

Böyleceölü sayısı 12, yaralı sayısı ise 83'e çıktı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 10:23

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER