İmralı Adası'nda orman yangını

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Elektrik direklerinde bulunan tellerin şiddetli lodosun etkisiyle birbirine çarparak kıvılcımların otları tutuşturması sonucu çıktığı değerlendirilen örtü ve orman yangını kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir" denildi.

GÜNDEM 27.02.2020, 14:17
İmralı Adası'nda orman yangını

İmralı Adası'nda bölücü terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın kaldığı cezaevine ve yaşam alanına uzak bölgede çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Bursa Valiliğinden orman yangınına ilişkin yapılan açıklamada, sabah saatlerinde İmralı Adası'nın kuzeyinde yer alan, yaşam ve cezaevi yerleşkesini etkilemeyecek uzaklıkta olan Radar Tepe bölgesinde, örtü ve orman yangını çıktığı bildirildi.

Açıklamada, yangının başlamasından itibaren Ada Güvenlik Komutanı emir komutasında hızlı bir şekilde İmralı Adası'nda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye aracı, İmralı Jandarma Komando Ada Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki iş makinesi ve 150 personelle alevlere müdahale edildiği belirtildi.

Bursa Valiliğinin açıklamasında şöyle denildi:

"Çevre aydınlatma elektrik direklerinde bulunan tellerin şiddetli lodosun etkisiyle birbirine çarparak kıvılcımların otları tutuşturması sonucu çıktığı değerlendirilen örtü ve orman yangını kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir."

Yorumlar (0)
20
az bulutlu