Comolli: Ali Koç, haber vermeden transfer yaptı!

Fenerbahçe eski Sportif Direktörü Damien Comolli, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un kendisinin ve Ersun Yanal'ın bilgisi dışında transfer yaptığını söyledi. Comolli, "Kulübe ayırdığı zaman ve harcadığı paradan dolayı bu kararına saygı duydum" dedi.

SPOR 27.02.2020, 14:16
Comolli: Ali Koç, haber vermeden transfer yaptı!

Fenerbahçe'nin eski Sportif Direktörü Damien Comolli, görevi boyunca yaşadıklarını İngiliz basınına anlattı.

"Kulüpte çok negatif bir hava vardı"

Comolli, "Kulüpte çok negatif bir hava vardı. Bu beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Kariyerimde ilk kez böyle bir şey yaşadım. Finansal olumsuzluklara rağmen iyi bir yaz transfer dönemi geçirdik. Bence Fenerbahçe ligdeki en iyi kadroya sahipti. Ligdeki en iyi oyuncular Fenerbahçe'deydi. Ancak bazı şeyler ters gidiyordu. Beni istifa kararına iten de bu oldu" şeklinde konuştu.

"Kulübe harcadığı paradan dolayı saygı duydum"

Fenerbahçe’nin transfer politikası ile ilgili Comolli, "Başkan, benim ve hocanın bilgisi olmadan transferler yaptı. Kulübe ayırdığı zaman ve harcadığı paradan dolayı bu kararına saygı duydum. Sonuçta kendisi kulübün başkanı ve ne yapmak istiyorsa onu yapabilir. Ancak bu durum beni rahatsız etti" ifadelerini kullandı.

"Daha önce de istifa etmek istedim"

Fenerbahçe’den ayrılış sürecini anlatan Damien Comolli, "Önümde iki seçenek vardı. Ya kalıp neler olacağına bakacaktım ya da istifa edecektim. Daha önce de istifa etmek istedim ancak yönetim bunu kabul etmedi. Ancak artık dayanamıyordum. Tünelin ucundaki ışığı göremiyordum. Daha önce hayatımda yapmadığım bir şey yaptım ve tweet attım. Bu açıklamadan sonra gitmemi kabul ettiler" dedi.

Yorumlar (0)
20
açık