Başörtülüye saldıran kadından saç yolduran ifade!

Beşiktaş’ta kaldırımda yürüyen başörtülü öğretmene durduk yere saldıran Berrak K., savcılık tarafından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Berrak K'nın ifadesi ise saç-baş yoldurdu. İfadesinde Berrak K, "Sarhoş değildim. Araçların korna çalmalarından rahatsız oldum. Refleksle bir tokat attım.” dedi.

GÜNDEM 21.11.2019, 14:50 Cemil Turan
Başörtülüye saldıran kadından saç yolduran ifade!

Beşiktaş’ta bir okulda öğretmen olan Ş.N.E.’ye kaldırımda yürüdüğü sırada hiçbir sebep yokken yumruk atan ve kendisine tepki gösteren bir erkek vatandaşa da saldıran Berrak K., polis ekiplerinin çalışmaları sonucu dün Büyükçekmece’de yakalandı.

Berrak K., "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan gözaltına alındı.

Berrak K., Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

Savcılık tarafından ifadesinin alınmasının ardından Berrak K., "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine gönderildi.

“Sarhoş değildim; kornalara kızıp bir tokat attım”

Diğer taraftan Berrak K.’nın Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadesi kelimenin tam anlamıyla saç-baş yoldurdu.

Berrak K. ifadesinde şunları söyledi:

“Olay günü 18.00 sıralarında Nişantaşı’nda bir galeri açılışına gittim. Çıkışta yaya olarak Beşiktaş’a indim. Keyifli şekilde yolda yürüyordum. Sergi açılışında ikram edilen bir kaç küçük bardak alkol almıştım ama kendimdeydim. Sarhoşluğum yoktu. Yolda bir kaç defa araçların sıkıştırması ve korna çalmalarından rahatsız oldum. Cadde üzerinde yürüdüğüm esnada ismini olay akabinde öğrendiğim Ş.N.E.’nin bana doğru kulaklığını takmış bir hâlde yürüdüğünü gördüm. Bu şahıs tiksinmiş bir şekilde bana bakıyordu. Ben de bunun üzerine bu bayana refleksle bir tokat attım. Sonra yürüyerek oradan uzaklaştım. Bu kişiyi hiç tanımıyorum. İlk defa orada gördüm. Aramızda husumet yoktur. Olaydan sonra da kendisiyle karşılaşmadık. Şimdi görsem de bu şahsı tanımam. Ani bir refleksle olmuş bir harekettir. Başka bir amacım yoktu.”

Yorumlar (0)
-11
açık