Bağdat'ta patlama: 33 ölü

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan bir halk pazarında meydana gelen patlamada 33 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı bildirildi. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

DÜNYA 19.07.2021, 20:21 20.07.2021, 17:22 Koray
Bağdat'ta patlama: 33 ölü

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan bir halk pazarında meydana gelen patlamada 33 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin de yaralandığı bildirildi.Bilanço artıyor

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan Sadr bölgesinde meydana gelen patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 33’e, yaralı sayısı ise 61’e yükseldi.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta Şii nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sadr bölgesinde bulunan el-Vehilat'taki halk pazarında büyük bir patlama meydana geldi. 

Başbakan'dan tutuklama kararı

Irak hükümetine bağlı medya ağı tarafından gerçekleştirilen açıklamada, el-Vehilat'taki halk pazarında terör saldırısı meydana geldiği ve patlamanın el yapımı bomba düzeneğinden kaynaklandığı dile getirildi. 

Açıklamada ayrıca, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin patlama bölgesinin güvenliğinden sorumlu olan yetkilinin tutuklanması yönünde karar verdiği kaydedildi.

Bağdat’taki saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. 

Yorumlar (0)
30
açık