Tahrip edilen ikiz şehit mezarları onarıldı

Adana'da, 15 Temmuz şehitlerinden Ahmet ve Mehmet Oruç'un kabirlerinin de arasında bulunduğu 77 mezar tahrip edildikten sonra kısa süre içerisinde onarıldı.

YAŞAM 22.02.2021, 12:01 23.02.2021, 08:59 Hanife
Tahrip edilen ikiz şehit mezarları onarıldı

Adana'nın Yüreğir ilçesi Alihocalı Mahallesi'ndeki 15 Temmuz Şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç Kardeşler Mezarlığı'nda yer alan 77 kabrin taşları tahrip edildi.

Polis ekipleri olayın bildirilmesi üzerine mezarlık ve çevresinde inceleme başlattı.

"Allah'tan bulsunlar"

Gözyaşları içinde gazetecilere açıklama yapan Şehit polis memuru ikizlerin babası Ali Oruç, hainlerin vatanı ve bayrağı için canlarını feda eden şehit oğullarını kabirde bile rahat bırakmadığını belirterek, “Allah'tan bulsunlar. Ben onları Allah'a havale ediyorum. Bizler, 'Vatanı ve bayrağı için canını vermeye hazırız' diyen insanlarız. Bu, şehitlere yapılacak bir şey mi?" sözleriyle sitem etti.Oğullarının mezar taşlarındaki fotoğraflarını okşayan şehit baba Oruç, "Beni affedin, sizleri koruyamadım." dedi.Mezarlar onarıldı

Polis ekiplerinin, 77 mezarın tahrip edilmesine yönelik çalışmaları devam ederken, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Mezarlıklar Daire Başkanlığı ekiplerince tahrip edilen mezarların taşları kısa sürede  onarıldı.

Yorumlar (0)
23
açık