"Ordumuza yardım eyle Allah'ım!"

Muğla'da Mehmetçik için "zafer" duası yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: Şu anda sınırımızın ötesinde barış getirmek için fitneyi ortadan kaldırmak, tefrikayı ortadan kaldırmak, milletimize, vatanımıza kasteden terör örgütlerini ortadan kaldırmak için mücadele vermekte olan şanlı Mehmetçik'imize, ordumuza, tüm güvenlik güçlerimize yardım eyle Allah'ım.

YAŞAM 11.10.2019, 08:47
"Ordumuza yardım eyle Allah'ım!"

"Türkiye'nin güney sınırında yerleşik hâle getirilmeye çalışılan terör oluşumunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek" amacıyla Türkiye tarafından başlatılan ve TSK'nın (Türk Silahlı Kuvvetlerinin öncülüğünde ve Suriye Milli Ordusu (SMO) desteğinde sürdürülen Barış Pınarı Harekâtı'nın zaferle sonuçlanması için Muğla'daki Şahidi Camisi'nde sabah namazında Fetih suresi okundu, kahraman askerlerimiz için dualar yapıldı.

Şahidi Camisi'nde Fetih suresinden ayetler okuyup, sabah namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Barış Pınarı Harekâtı'na katılan Mehmetçik için "zafer" duası yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, namazdan sonra şu duayı yaptı:

"Şu anda sınırımızın ötesinde barış getirmek için fitneyi ortadan kaldırmak, tefrikayı ortadan kaldırmak, milletimize, vatanımıza kasteden terör örgütlerini ortadan kaldırmak için mücadele vermekte olan şanlı Mehmetçik'imize, ordumuza, tüm güvenlik güçlerimize yardım eyle Allah'ım. Bütün askerlerimizin düşmana karşı atışlarını isabetli bir şekilde muvaffak eyle Allah'ım. Allah'ım ülkemizin içerisinde ve dışarısında milletimize kastetmiş olan hainlere fırsat verme. Milletimizi, devletimizi ilelebet payidar eyle Allah'ım." 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yaptığı duaya, askerler, özel harekat polisleri, öğrenciler, vatandaşlar ve protokol mensupları katıldı. 

Şahidi Camisi'nden çıkarken askerler ve öğrencilerle fotoğraf çektirip vatandaşla sohbet eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bahçedeki Şeyh Şahidi'nin türbesini de ziyaret edip, dua okudu.

Yorumlar (0)
22
açık