Rıza Çalımbay: Bizi sanki istemiyorlar gibi!

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda maç programı ve saatlerini eleştiren Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Bizim zorda kalmamızı istiyorlar gibi. Zaten şu anda da zorda kaldık ama pes etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

SPOR 07.02.2020, 14:34
Rıza Çalımbay: Bizi sanki istemiyorlar gibi!

Deneyimli tekni adam, kulüp tesislerinde yapılan idmandan önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası'nda dün saat 20.30'da yapılan Antalyaspor maçında oynayan oyuncularına bugün izin verdiğini belirtti.

"Nasıl bir program yapıyorlarsa anlamıyorum"

Ligde 9 Şubat Pazar günü Medipol Başakşehir ile oynayacakları maça bu nedenle tam kadro hazırlanamadıklarına değinen Çalımbay, "Hazırlık derseniz yapamıyoruz. Şu anda geldik ve oynamayan arkadaşlarımız antrenman yapıyor, diğer arkadaşlarımız dinleniyor. Pazar günü Başakşehir ile final maçı gibi bir maç oynayacaklar. Bunu yapanların kabahati, nasıl bir program yapıyorlarsa, nasıl sıkıştırıyorlarsa anlamıyorum." ifadelerini kullandı.

Medipol Başakşehir ile yapacakları karşılaşmanın saatinin 16.00 olduğunu, kupa maçının saatinin ise 20.30 olduğunu anımsatan Çalımbay, "Şu anda bile sahada soğuktan zor duruyoruz. İnsanlar nasıl maça gelecek, ben anlamıyorum. Şu anda zor şartlar altında hazırlanıyoruz." diye konuştu.

"Bizim bayağı sıkıntılarımız var"

Lig ve kupa maçlarının gün ile saatleri konusunda Türkiye Futbol Federasyonundan anlayış beklediklerini söyleyen Çalımbay, "Bizim bayağı sıkıntılarımız var. Hem federasyon hem yayıncı kuruluş hem de kupadaki yayıncı kuruluş biraz anlayışlı olurlarsa... Şu maçları Sivas'ın şartlarına göre verirlerse bizim için çok çok iyi olur. Bizi sanki istemiyorlar gibi, zorda kalsınlar istiyorlar gibi. Zaten şu anda da zorda kaldık ama pes etmeyeceğiz. Sonuna kadar, götürebildiğimiz kadar götüreceğiz. Sadece benim bütün herkese söylediğim, gece 20.30'da Sivas'a maç verilmez. O saate maç verildiği zaman o soğukta, karda, kışta kimsenin ne yapacağı belli olmaz. Kupa maçının rövanşından 1,5 gün sonra da ligde Trabzonspor maçını oynayacağız. Günleri var, vakitleri var. Bizim maçı perşembe değil de hiç değilse bir gün önce, hatta iki gün önceye çekebilirler. Bizim için çok büyük avantaj olur. Yoksa bayağı bir sıkıntı yaşıyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu