"En büyük transferimiz taraftarımız"

Ahmet Nur Çebi başkanlığında 3 yıllık aranın sonrasında yeniden yönetimde yer alan Erdal Torunoğulları bir takım önemli açıklamalar yaptı.

SPOR 29.10.2019, 12:27 29.10.2019, 12:31
"En büyük transferimiz taraftarımız"

Beşiktaş'ın içerisinde bulunduğu durum hakkında analizlere başlanırlen, Avrupa Ligi’nde Braga ve Süper Lig’de Galatasaray karşılaşmalarının art arda oynanması neticesinde yorucu süreciin başlangıcı oldu. Her iki alanda da kötü sonuçlar elde eden ve futbolcuları ayağa kaldırmak için yüksek bir temponun içine giren başkan Çebi ve Futbol Şube Sorumlu Yöneticileri Erdal Torunoğulları ile Emre Kocadağ, Ümraniye’deki sorunların çözümü için yoğun çaba gösterdi. Geçmişe dönük alacakların ödenmesi ve futbolcularla yapılan motivasyon artırmaya yönelik bireysel görüşmeler kısa sürede sonuç verdi ve Galatasaray karşısında galibiyeti yaşadı.
Zor bir dönemde olduklarını dile getiren Torunoğulları, "Bu zorluğu bilerek geldik, taraftarımızın desteğiyle de üstesinden geleceğimize inanarak geldik. Bizim en büyük güvencemiz taraftarımız, onlar yanımızda olduğu sürece her zorluğu aşacağımıza inanıyoruz" dedi.

Torunoğulları açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Göreve geldikten sonra hemen transfer soruyorlar, ben de diyorum ki; ‘bizim en büyük transferimiz taraftarımız’. Önce onları kazanacağız, bütünlük içinde hep beraber bu zorluğun üstesinden geleceğiz. Braga maçını da kazanmak istiyorduk ama sakat futbolcularımızın çok olmasının yanında direkten dönen toplar var ve penaltı da kaçırdık, şansızlığımız da vardı yani. O maçta protestolar da oldu. Ama 2 gün sonrasında taraftarımızın bu kez müthiş desteği ve takımla bütünleşmesiyle Galatasaray’ı yendik. Burada taraftar desteği çok önemli. Futbolcuları protesto etmekten ziyade şu zamanda destek olmak çok önemli. Kendi sahamızda taraftar baskısını rakiplere hissettirdiğimiz zaman puan kaybetmeyeceğimiz bir hava yakalayabiliyoruz. Bunu Galatasaray maçında yaptık, diğer maçlarda da aynı şekilde destek istiyoruz. Önümüzde uzun bir lig süreci var ve taraftarımız her zaman yanımızda olmalı"

"Bu galibiyet bizim için çok değerli"

"Takımın moral motivasyonunu yükseltmek önemliydi. Biz de üzerimize düşeni yapmaya çalıştık, teknik direktörümüze ve futbolcularımıza destek olduk. Özellikle futbolcularımızla bire bir görüşmeler yaparak desteğimizi hissettirmeye çalıştık. Onlar da bu çabaları karşılıksız bırakmadı ve çıkıp Galatasaray maçında galip geldiler. Bu galibiyet bizim için çok değerli. Derbi galibiyeti olmasının yanında oyuncuların güven kazanması açısında da önemli galibiyet diye düşünüyorum” 

"Bir kaç maç kazanarak galibiyet serisi yakalamamız gerekli"

"Sakat futbolcularımız bu hafta çok fazlaydı. Hepsi iyileşmeye başladı. Onların da takıma katılmasıyla daha geniş bir kadromuz olacak. Bizim çok açık bir şekilde bir kaç maç kazanarak galibiyet serisi yakalamamız gerekli. Önümüzdeki haftalarda Antalyaspor maçından başlayarak seri galibiyetler alırsak Galatasaray galibiyetinin önemi çok daha iyi anlaşılacaktır"

"Daha geleli bir hafta oldu. Sürekli çözüm üretmeye çalışıyoruz ama hemen bir günde düzelecek bir durumda değiliz. Büyük bir sabır ve özveri gerekiyor. Biz özveriyi, taraftarımız da sabrı gösterecek. Yeni bir yönetim anlayışı olarak ‘Ben’ değil ‘biz’ anlayışındayız. Taraftarımızın gücüyle, birlik beraberlik içinde ‘biz’ hep beraber bu sorunları aşmaya çalışacağız.”
 

Yorumlar (0)
24
açık