Bu haftada 7 film vizyona girecek!

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film izleyici ile buluşacak.

KÜLTÜR-SANAT 20.02.2020, 09:54 20.02.2020, 12:48
Bu haftada 7 film vizyona girecek!

Türkiye'de bu hafta 2'si yerli 7 film gösterime girecek.

"Patron Gibi"

Miguel Arteta'nın yönettiği; Rose Byrne, Salma Hayek, Tiffany Haddish, Jennifer Coolidge, Billy Porter ve Ari Graynor'un oynadığı "Patron Gibi" vizyona girecek.

Senaryosu Adam Cole-Kelly ve Sam Pitman'a ait olan film; kişilikleri ve istekleri birbirinden bir hayli farklı iki arkadaşın güzellik ürünleri imal eden bir şirket açmaya karar vermeleri sonrasında gelişen olayları konu ediniyor.

"Burası Cennet Olmalı"

Elia Suleiman'ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu "Burası Cennet Olmalı", dünyanın birçok şehrine giden bir adamın, buralarda memleketi Filistin'den izlerle karşılaşmasını konu alıyor.

Komedi türündeki Fransız yapımı filmde Gael Garcia Bernal, Elia Suleiman, Nancy Grant ve Tarik Kopty gibi isimler rol üstlendi.

"Vahşetin Çağrısı"

Jack London'ın ünlü eserinden sinemaya uyarlanan "Vahşetin Çağrısı"; Kaliforniya'da yaşadığı çiftlikten koparılıp Yukon'un zorlu şartlarında kızağa koşulan bir köpeğin bu yeni şartlara ayak uydurma mücadelesini konu alıyor.

Harrison Ford, Karen Gillan, Bradley Whitford, Dan Stevens, Jean Louisa Kelly ve Omar Sy'ın oynadığı filmin yönetmenlik koltuğunda Chris Sanders oturuyor.

"Garez"

Nicolas Pesce'nin yönetmenliğini üstlendiği "Garez", gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

İntikam hırsıyla dolu bir ruhun mesken tuttuğu eve bir şekilde yolu düşen herkesin maruz kaldığı dehşeti anlatan filmin başrollerinde Andrea Riseborough, Lin Shaye, John Cho, Demian Bichir, Tara Westwood, Betty Gilpin ve Jacki Weaver rol alıyor.

"Bayi Toplantısı"

İbrahim Büyükak'ın senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği "Bayi Toplantısı", beyaz eşya işiyle uğraşan üç esnafın, gittikleri üç günlük bayi toplantısı esnasında başlarına gelen olayları anlatıyor.

Bedran Güzel'in yönetmenliğini üstendiği filmin başrollerinde Büyükak'ın yanı sıra Onur Buldu, Aydın Doğu Demirkol, Büşra Pekin, Safa Sarı, Müfit Kayacan, Hakan Salınmış, Gamze Karaduman ve Deniz Hamzaoğlu gibi isimler oynuyor.

"Efsunlu Ayin"

Uğur Kaplan'ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu haftanın yerli korku filmi "Efsunlu Ayin"; kaldığı yurdun geçmişiyle ilgili anlatılan gizemli hikayeleri araştırmaya koyulan gazetecilik öğrencisi Ebru'nun bu süreçte yaşadıklarını sinema perdesine taşıyacak.

"Vikingler: Büyük Macera"

Eric Cazes imzası taşıyan animasyon film "Vikingler: Büyük Macera", sevilen çizgi dizi Vikingler'in kahramanlarının yeni maceralarını konu ediniyor.

Yorumlar (0)
22
açık