İmamoğlu'dan balık-ekmek açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eminönü ilçesindeki balıkçıların kira sözleşmelerinin dolmasına ilişkin, "Kaldırma diye bir şey yok. Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var. İhale yapılacaksa yine şeffaf olur, endişe etmesinler." dedi.

GÜNDEM 31.10.2019, 16:16
İmamoğlu'dan balık-ekmek açıklaması!

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrasya Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen Vodafone 41. İstanbul Maratonu basın toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

Eminönü ilçesindeki balıkçılara ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, kira sözleşmesinin dolduğunu anımsatarak şu ifadeleri kullandı:

"Bugün başka bir tasarruf var. Kimse İstanbul'un herhangi bir köşesinin daimi mülk sahibi değil. İstanbul'un her noktasından İstanbul halkının sağlıklı, mantıklı faydalanması çabası içerisindeyiz. Arkadaşlarım bu anlamda kalıcı, daha düzgün, daha doğru, daha iyi hizmet veren bir süreç tanımlamaya çalışıyorlar. Çok daha mutlu olacaklarını düşünüyorum. Kaldırma diye de bir şey yok. Dün nasıl bir ihaleyle birisi alıyorsa şimdi de belediyenin iştirakleri, kurumları var. İhale yapılacaksa yine şeffaf olur, endişe etmesinler. Böyle bakıyoruz olaya. Balık ekmek lezzeti kalkar mı? Balık ekmek lezzeti her yerde var. Orada da daha gelişerek daha güzel hale gelir."

"Amacımız olimpiyat sporcuları yetiştirmek"

İBB'nin spora bakış açısı hakkında açıklamalarda bulunan İmamoğlu, amatör branşları desteklediklerini ifade etti. 

İmamoğlu, amaçlarının milli ve olimpiyat sporcuları yetiştirmek olduğuna dikkat çekerek, 2020 yılında birisi Avrupa Şampiyonası standartlarında üç atletizm pisti yapacaklarını söyledi. 

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın İstanbul Boğazı ile ilgili hazırladığı tasarı ile ilgili hukuki bir girişimde bulundunuz mu?" şeklindeki soruya İmamoğlu, "Boğaz'ın yetkisini almak, nedir yani Başka şeyler de duyuyoruz, birilerinin atanma yetkisi gibi. Bunları duymak üzüyor beni. Ben, Sayın Cumhurbaşkanının önüne bunları koyanların, 31 Mart'ta seçimi iptal ettirenlerle aynı kişiler olduğunu düşünüyorum." karşılığını verdi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu