Erdoğan: Uzunca bir süre maske kullanımına dikkat etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, "Uzunca bir süre maske kullanımına dikkat etmemiz gerek." ifadelerini kullandı.  

GÜNDEM 12.05.2020, 15:15 12.05.2020, 15:38
Erdoğan: Uzunca bir süre maske kullanımına dikkat etmeliyiz

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkarak Türkiye'de de yayılan yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınan önlemler dâhilinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı, saat 15.15'te başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, "Türkiye olarak hastalığı tamamen bitirsek bile dünyada kökü kazınmadığı sürece teyakkuzda olmalıyız. Uzunca bir süre maske kullanımına dikkat etmemiz gerek." ifadelerini kullandı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"Yeni normalleşme adımlarını atmaya devam ediyoruz. Daha önce 7 ilimizde kaldırdığımız şehir giriş-çıkış yasağını 9 ilimize daha genişlettik. 19 Mayıs tatilinde bir olumsuzluk yaşamamak için sokağa çıkma kısıtlaması getirdik. Genel olarak halkın kurallara uyduğunu görüyoruz. Hasta sayısı bakımından olumlu bir çizgide ilerliyoruz."

"Dünyada kökü kazınmadığı sürece teyakkuzda olmalıyız"

"Türkiye olarak hastalığı tamamen bitirsek bile dünyada kökü kazınmadığı sürece teyakkuzda olmalıyız. Uzunca bir süre maske kullanımına dikkat etmemiz gerek."

"Böyle bir dönemde dahi darbe çığırtkanlığından sağlıktaki ve diplomasideki başarılarımızı gölgelemeye çalışmaya kadar her yola başvuran karanlık bir zihniyetle karşı karşıyayız."

"Salgın sonrası, zihinler de yeniden yapılanma sürecine girecek"

"Ülke olarak salgından terörle mücadeleye sınır ötesi operasyonlardan ekonomik saldırılara kadar pek çok cephede mücadelemizi sürdürürken maalesef muhalefetin sinsi ayak oyunlarıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz."

"Salgın döneminde yaşananlar sağlık alanında yapılanların önemini ve bize atılan iftiraların boş olduğunu gösterdi. Salgın sonrası, sadece küresel siyasi ve ekonomik ilişkiler değil, zihinler de yeniden yapılanma sürecine girecektir."
 

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu