Tüm hentbol ligleri sonlandırıldı: Şampiyon yok!

Türkiye Hentbol Federasyonu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ara verilen tüm ligleri normal sezon sıralamasına göre tescil etti.

SPOR 12.05.2020, 15:21 12.05.2020, 15:44
Tüm hentbol ligleri sonlandırıldı: Şampiyon yok!

Tüm hentbol ligleri, normal sezon sıralamasına göre tescil edildi.

Konuya ilişkin açıklamada Türkiye Hentbol Federasyonu'ndan geldi.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada, "Tüm hentbol ligleri normal sezon sıralamasına göre tescil edilmiştir. Hiçbir ligimizde ve Türkiye Kupası'nda şampiyon ilan edilmeyecektir. Sezon öncesi ilan edilen statülerde yer alan ligden düşme uygulanmayacaktır." denildi. 

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yol açtığı belirsizlikle mücadelede devlet tarafından çizilen çerçeveye uygun olarak hareket edilmeye çalışıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu ile birlikte hentbol faaliyetleri ile ilgili olarak izlenecek yol, federasyonumuz tarafından büyük bir titizlikle yürütülmeye çalışılmıştır. Oluşan durum ile yaşanan belirsizliğin lig faaliyetlerimiz ve Türkiye Kupası müsabakalarımıza olumsuz etkiler vermemesi adına yönetim kurulumuz telekonferans yöntemi ile bir toplantı gerçekleştirmiştir. Türk hentbolunun içerisinde yer alan sporcu, antrenör, hakem, idareci kısaca hentbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu, kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları liglerin sıralaması göre yönetim kurulumuz tarafından belirlenecektir. Gelecek sezonun lig yapıları, takım sayıları, ilgili mevzuat hükümlerine göre yönetim kurulumuz tarafından oluşturulacaktır."

Yorumlar (0)
10
açık