Akar ve Komutanlar sıfır noktasında!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Kara ve Hava Kuvvetleri komutanlarıyla birlikte Suriye sınırının sıfır noktasında harekatı yönlendiriyor.

GÜNDEM 28.02.2020, 07:32
Akar ve Komutanlar sıfır noktasında!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile geldikleri Suriye sınırının sıfır noktasında, Suriye'nin İdlib vilayetindeki Beşşar Esed rejimi hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen harekatı yerinde sevk ve idare ediyor.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen "Güvenlik Zirvesi" sonrasında, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ile Suriye sınırına gitti.

İdlib kentindeki faaliyetlerin sevk ve idare edildiği Hatay'daki Taktik Komuta Yeri'ne geçen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, son duruma ilişkin 2. Ordu Komutanı Korgeneral Sinan Yayla'dan brifing aldı ve talimatlar verdi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Beşşar Esed rejimi hedeflerine yönelik kara ve hava destek vasıtalarıyla gerçekleştirilen harekatı yerinden sevk ve idare ediyor.

Yorumlar (0)
11
açık