THY'den 2 yeni rota!

Türk Hava Yolları (THY), Latin Amerika'nın ikinci büyük şehri ve Meksika'nın başkenti Mexico City ile Orta Amerika'nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Cancun'a tarifeli sefer başlattı.

EKONOMİ 23.08.2019, 09:32 23.08.2019, 14:54
THY'den 2 yeni rota!

Türk Hava Yolları'ndan (THY) yapılan açıklamada, dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu THY'nin, Latin Amerika'nın ikinci büyük şehri ve Meksika'nın başkenti Mexico City ile Orta Amerika'nın en çok tercih edilen turizm merkezlerinden Cancun'a tarifeli sefer başlattığı bildirildi. 

Amerika Kıtası'ndaki 18. ve 19. uçuş noktaları Mexico City ve Cancun'a başlatılan seferler, İstanbul-Mexico City-Cancun-İstanbul parkurunda haftada 3 gün yapılacak.

THY, yeni açılacak hatlarla birlikte Orta Amerika'nın en büyük ülkesi Meksika'yı uçuş ağına ekleyerek, İstanbul Havalimanı'ndan daha geniş bir coğrafyaya bağlantı olanağı sağlayacak.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Mexico City ve Cancun hat açılışı sebebiyle Mexico City Uluslararası Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında, "Büyüme stratejileri çerçevesinde uçuş ağlarının sınırlarını genişletmeye devam ediyoruz. Bali'den sonra Amerika Kıtası'nın bu önemli iki şehrini dünyanın 125 ülkesine bağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünden itibaren Mexico City ve Cancun'a seyahat edecek misafirlerimiz uçuşlarını Türk Hava Yolları konforu ile gerçekleştirebilecek. Yeni uçuşlarımızın Türkiye ve Meksika arasındaki ilişkileri her alanda daha da güçlendireceğine inanıyoruz." diye konuştu.

Mexico City 

Mexico City, Amerika Kıtası'nda kurulan ilk medeniyetler Maya ile Aztekler’in anavatanı olarak biliyor ve ilk yerleşimin izleri M.Ö. 2000'li yıllara uzanıyor. Mexico City, sahip olduğu tarihi mirasın yanında Amerika Kıtası’nın önemli ticaret merkezlerinden biri olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Paris'ten sonra 150'den fazla müze ile dünyada en çok müzeye ev sahipliği yapan Mexico City'nin kültürel varlıkları, dünyanın farklı ülkelerinden turistlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Mexico City'nin yakınlarında yer alan Teotihuacan Antik Şehri ve piramitleri, görülmeye değer turistik noktaları oluşturuyor. 

Mexico City, kolonyal dönem mimarisi, lezzetli Meksika mutfağı, güzel meydanları ve eğlenceli aktiviteleriyle de ilgi çekiyor.

Cancun

Cancun, Mayalar'ın yaşadığı dönemde balıkçılık ve tarımın temel geçim kaynağı olduğu aynı zamanda astroloji, fizik ve matematik alanlarında önemli gelişmelerin yaşandığı bir şehir olarak biliniyor. 

Orta Amerika'nın en önemli turizm merkezlerinden biri konumunda bulunan Cancun, Meksika için önemli bir turizm geliri sağlıyor. 

Cancun, 150'yi aşkın oteliyle yılda yaklaşık 4 milyon turisti ağırlıyor. Yüzme, dalış ve eğlence aktivitelerinin yanında tarihi, yemekleri ve su altı heykel müzesi ile Cancun, unutulmaz bir tatil geçirmek isteyenler için ideal bir şehir olarak görülüyor.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu