Millî Eğitim Bakanlığından soruşturma!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda özel sınıfların oluşturulduğu iddiaları ile ilgili açıklama yaptı: Soruşturma başlattık!

Millî Eğitim Bakanlığından soruşturma!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programına katıldı.

Özel sınıf iddiaları ile ilgili Hakan Çelik'in sorusunu cevaplandıran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu açıklamayı yaptı:
"Hangi okulda bu tür bir fiil işlenmişse, bununla ilgili gelen şikâyetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Bunun kesinlikle yapılmaması gerektiği ve asla izin vermeyeceğimizi de çok büyük bir kararlılıkla ortaya koyduk. Bir okulun içerisinde ayrı bir sınıfı farklı bir şeye dönüştürmek bizim asla onaylamayacağımız bir şey."

Diğer taraftan, LGS'nin değiştirileceği iddialarına cevap veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS'yi değiştirme çabamız yok" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 16:09

Hülya İlgin

1993 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Bir GSM operatörü şirketinde birim şefi olarak görev yaptı. 2019 yılı şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER