LGS için 1000 soruluk 2. paket yayımlandı

Liselere GEçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1000 sorudan oluşan mayıs ayı 2'nci çalışma soru destek paketi yayımlandı. Sınava kadar 1 adet daha yayımlanacak.

EĞİTİM 22.05.2020, 14:29
LGS için 1000 soruluk 2. paket yayımlandı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "20 Haziran'da gerçekleşecek sınavla ilgili başta sağlık tedbirleri olmak üzere her türlü detaya en ince ayrıntısına kadar hazırlanıyoruz." dedi.

Millî Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamaya göre, MEB (Millî Eğitim Bakanlığı) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde gerçekleştirilecek merkezi sınava hazırlık sürecinde, öğrencilere örnek sorular ve çalışma sorularıyla kaynak desteği sunulmaya devam ediliyor.

Bu kapsamda, LGS (Liselere Geçiş Sistemi) çerçevesinde merkezi sınava katılacak öğrencilerin hazırlık sürecine destek olmak için 1000 sorudan oluşan Mayıs ayı 2'nci çalışma soru destek paketi de Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı.

İlk paket 16 Nisanda yayımlanmıştı

8'inci sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik 516 soruluk ilk destek paketi 16 Nisan'da, 1000 soruluk mayıs ayı birinci destek paketi 4 Mayıs’ta yayımlandı. Bugün erişime açılan 1000 sorudan oluşan mayıs ayı çalışma soruları 2'nci destek paketiyle birlikte toplam 2516 soru, öğrencilerin kullanımına sunulmuş oldu.

Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava katılacak öğrencilerin en iyi şekilde hazırlık yapabilmeleri, Türkiye'nin her yerindeki çocuğa fırsat adaleti sağlayabilmek için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Millî Eğtimi Bakanı Ziya Selçuk, açıklamasında şunları kaydetti:

"LGS'ye hazırlık sürecinde sunduğumuz örnek sorularımızla öğrencilerimizin sınav kaygısı yaşamadan, motivasyonlarını yükseltmenin çabasındayız. 20 Haziran'da gerçekleşecek sınavla ilgili başta sağlık tedbirleri olmak üzere her türlü detaya en ince ayrıntısına kadar hazırlanıyoruz. Uzaktan eğitim süreciyle birlikte öğrencilerimizin her an yanında olabilmek için sunduğumuz alternatif kaynakları çeşitlendirdik. Ayda bir kez yayımladığımız Örnek Soru Kitapçığını 2 kez yayımlamaya başladık. Bugün Çalışma Soruları Destek Paketi'nin de üçüncüsünü paylaşıyoruz. Bu yeni paketle birlikte toplam 2 bin 516 soruluk bir kaynağı erişime açtık."

Sınava kadar 1 tane daha yayımlanacak

Sınava kadar bir kez daha LGS (Liselere Geçiş Sistemi) çalışma soruları destek paketinin ve örnek soru kitapçığının yayımlanacağını bildiren Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu destek paketleri için Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanları, 81 ilde bulunan Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz büyük emek veriyorlar. Özelikle bu pakette Ankara, Antalya, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Gümüşhane, Isparta, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Şanlıurfa Ölçme Değerlendirme Merkezlerindeki arkadaşlarımız önemli katkı sağladılar. Emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarına, katkı sağlayan ölçme değerlendirme merkezlerine öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum."

Öğrenciler, destek paketine Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün "http://odsgm.meb.gov.tr/" adresinden ulaşabilecek.

Açık link ise şu şekilde: http://odsgm.meb.gov.tr/www/sinavla-ogrenci-alacak-ortaogretim-kurumlarina-iliskin-merkez-sinava-yonelik-mayis-ayi-2-calisma-sorulari-yayimlandi/icerik/545

Yorumlar (0)
15
kapalı