KPSS Pazar günü yapılacak

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına ait Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları Pazar günü gerçekleştirilecek.

KPSS Pazar günü yapılacak

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2019-KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) A Grubu ve Öğretmenlik sınavına ait Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları Pazar günü yapılacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı (2019-KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavı Pazar günü çoklu oturumlar şeklinde gerçekleştirilecek. Kamu Personel Seçme Sınavı'nın Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 644 bin 557 aday, Eğitim Bilimleri oturumuna ise 376 bin 709 aday kayıtlı.

Kamu Personel Seçme Sınavı'nın sabah oturumu olan Genel Yetenek ve Genel Kültür saat 10.15'te gerçekleştirilecek ve sınava girecek adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binaları içine kabul edilmeyecek.

KPSS kapsamında öğleden sonra 14.45'te start verilecek Eğitim Bilimleri oturumuna katılacak adayların ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına girişi yasak.

Sınava girecek adaylara, Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumunda 120 soru için 130 dakika süre tanınırken, Eğitim Bilimleri oturumunda ise 80 soru için adaylara 100 dakika zaman tanınacak.

Sınav sonuçları 29 Ağustos'ta açıklanacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) takvimine göre 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak sınav sonuçları, açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerliliğini koruyacak. İki yıl geçerlilik süresi içinde yeni sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınavın sonucunun açıklanmasına kadar geçerli olacak.

Hülya İlgin

1993 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Bir GSM operatörü şirketinde birim şefi olarak görev yaptı. 2019 yılı şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER