Bakan Selçuk açıkladı: Okullar ne zaman açılacak? 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle eğitime ara veren okulların ne zaman açılacağına ilişkin, "Türkiye'nin gidişatı ya da DSÖ'nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başarız. Okulların açılmasında, Temmuz ve Ağustos değil de Eylül ve Ekim aylarını daha dikkatle çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

EĞİTİM 22.04.2020, 12:37 22.04.2020, 13:00
Bakan Selçuk açıkladı: Okullar ne zaman açılacak? 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele konusunda alınan tedbirlere ilişkin açıklamada bulundu. 

Bakan Selçuk, eğitime ara veren okulların ne zaman açılacağına ilişkin, şunları söyledi:

"Sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye'nin gidişatı ya da Dünya Sağlık Örgütü'nün önerisi olumlu yönde olursa, biz hemen çalışmalara başarız.

Okulların açılmasında, Temmuz ve Ağustos değil de Eylül ve Ekim aylarını daha dikkatle çalışıyoruz. Tabii Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim dönemlerine ilişkin de çalışmamız bulunuyor."

23 Nisan nasıl kutlanacak?

Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın nasıl kutlanacağına ilişkin, "Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 08.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV'de özel sürprizlerimiz var." dedi. 

LGS'nin ertelenmesi söz konusu mu?

Liselere Giriş Sınavı'nın (LGS) ertelenmeyeceğine dikkat çeken Selçuk, "LGS ile ilgili tarihin değişmesi şu an mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz, ancak böyle bir durum şu an yok. Online sınav da yapılmayacak." diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu