Çin'den  ‘vahşi hayvan pazarının yeniden açıldığı’ iddialarına yalanlama!

Ankara Çin Büyükelçiliğinden ‘Çin’de vahşi hayvan pazarının yeniden açıldığı’ iddialarına yönelik bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, “Yasadışı avlanma faaliyetleri, satış, nakliye ve vahşi hayvanların yenilmesi gibi davranışların ağır biçimde cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

DÜNYA 30.03.2020, 23:42 Hanife
Çin'den  ‘vahşi hayvan pazarının yeniden açıldığı’ iddialarına yalanlama!

Dünya'da koronavirüs kabusu sürerken 'Çin'de vahşi hayvan pazarının yeniden açıldığı' iddiları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Yapılan bu haberler üzerine  Ankara Çin Büyükelçiliğinden  yazılı açıklama geldi. Açıklamada, “24 Şubat’ta Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi Çin Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi’nin tam olarak vahşi hayvanların yasadışı satışının yasaklanması, vahşi hayvanların yenilmesi ile ilgili kötü alışkanlıkların kaldırılması ve halkın can güvenliği ve sağlığının garanti altına alınmasına dair kararını kabul etmiştir. Yasadışı avlanma faaliyetleri, satış, nakliye ve vahşi hayvanların yenilmesi gibi davranışların ağır biçimde cezalandırılmasına karar verilmiştir. Bu karar kabul edildiği günden itibaren en sıkı şekilde uygulanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
18
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur