Soylu’dan evi yıkılan ailelere teselli: Devlet mağdur etmez 

Ankara Çankaya’da başlatılan dönüşüm çalışmaları kapsamında ilçede yıkımına başlanan Açelya apartmanı sakinleri, İçişleri Bakanı Soylu ile görüştü. Mağdur olduklarını belirten sakinlere karşı Soylu, “Devlet kimseyi mağdur etmez” dedi. 

YAŞAM 11.04.2021, 09:27 12.04.2021, 11:22 Başak Çetin
Soylu’dan evi yıkılan ailelere teselli: Devlet mağdur etmez 

Ankara’nın belirli noktalarında başlayan dönüşüm çalışmaları kapsamında Çankaya’daki Açelya apartmanının yıkımı dün akşam saatlerinde yapıldı. İçişleri Bakanı Soylu ve Ankara Valisi Şahin, yıkımı yerinde izledi. Apartmanlarının yıkılışını göz yaşları içinde izleyen Açelya apartmanı sakinleri, Bakan ve Vali ile görüştüler. Mağdur olduklarını ve kalacak yerlerinin olmadığını söyleyen sakinleri Soylu teselli etti.

“Devlet kimseyi mağdur etmez”Apartmanda oturan bir kadının mağdur olduklarını söylemesi üzerine söze giren Süleyman Soylu, bu devlet kimseyi mağdur etmez, şeklinde konuştu.

Yıkım çalışmalarını bir süre izleyen Bakan, apartman çevresinde görevli polislerin Polis Günü’nü kutladı ve ardından Türk Kızılayı ekipleri ile fotoğraf çektirerek bölgeden ayrıldı. 

Yorumlar (0)
27
açık