Hava durumuna bakmadan haftaya başlamayın

Meteoroji uyardı. Hafta boyunca kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar var.

YAŞAM 16.06.2019, 15:52 16.06.2019, 15:59 Oğuzhan Sabuncu
Hava durumuna bakmadan haftaya başlamayın

Ülkenin büyük bölümünde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışa sebep olan sistemin, gelecek hafta sonuna kadar etkisini artırarak sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yurdun büyük bölümünde geçen hafta boyunca yerel olarak kuvvetli ve yer yer şiddetli gök gürültülü sağanak yağışa sebep olan sistemin, gelecek hafta sonuna kadar etkisini artırarak süreceği tahmin ediliyor.

Meteorolojinin duyurusuna göre, Marmara'nın güneydoğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyinde genellikle öğleden sonraları görülecek yağışların, özellikle İç Anadolu ile Ege ve Akdeniz bölgesinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli ve şiddetli olacağı ve hayatı hayli olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

Vatandaşların, meydana gelebilecek ani sel, su baskınları, yıldırım düşmesi, dolu ve kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksama gibi farklı farklı olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olan sistemin hafta sonu itibarıyla ülkenin iç ve batı bölgelerinde etkisini kaybedeceği öngörülüyor.

Yorumlar (0)
19°
parçalı az bulutlu