Hatay cayır cayır yanıyor! İşte korkutan görüntüler...

Hatay'ın Belen ilçesinde çıkan ve yerleşim bölgelerine sıçrayan yangında korkutan görüntüler ortaya çıktı.

YAŞAM 10.10.2020, 14:08 10.10.2020, 14:34
Hatay cayır cayır yanıyor! İşte korkutan görüntüler...

Hatay'ın Belen ilçesinde orman yangını çıktı.

Sarımazı Mahallesi'nde ormanlık alanda meydana gelen yangın, şiddetli rüzgârın etkisiyle hızlı bir şekilde yerleşim alanlarına sıçradı. 

Söz konusu yangına Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünden ekipler müdahale etmeyi sürdürüyor. Dozer, su tankı, arazöz ve helikopter ile müdahalede bulunan yangın hala söndürülemedi. 

Yerleşim bölgelerinden bazıları güvenlik ekipleri tarafından önlem amaçlı boşaltıldı.

Sarımazı Mahallesi'nden korkutan görüntüler gelmeye başladı. Söz konusu görüntülerde, ormanın yangının şiddetli rüzgârın etkisiyle yerleşim bölgelerinde bulunan evlere kadar sıçradığı ve vatandaşların kaçmaya başladığı fark edildi. 

Çocuklarıyla panik içerisinde kaçan ailelerin bulunduğu görüntüler, yangının ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını da gözler önüne serdi. 

Pakdemirli açıklama yapmıştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün yaptığı açıklamada, alevlerin 300 hektarlık bir bölgede etkili olduğunu söylemişti.

Bakan Pakdemirli, 11 ev, 7 daire, 3 depo, 14 iş yeri, 4 araç, 8 fabrika ve 35 arı kovanının yanı sıra 70 kişinin yangından etkilendiğini ifade etmişti. 

Sabotaj olasılığı var

Hatay Valiliği, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, orman yangınında sabotaj olasılığı kapsamında gözaltına alınan kişilerin bulunduğunu bildirdi.

Orman yangınına ilişkin tahkikatın sürdüğü belirtilen açıklamada, Belen ilçesinde çıkan yangının bazen kontrol altına alınabildiği ancak hava ve arazi koşulları nedeniyle hala söndürülemediği ifade edildi. 

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur