Cani katilden kan donduran ifade: "Zevk alarak öldürdüm"

Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç'un "canavarca hisle ve kasten öldürmek" suçundan bir kez ağırlaştırılmış hapis cezasına, iki polisi yaraladığı için müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi. Hazırlanan iddianamede, Arduç'un bugüne kadar bilinmeyen ve kan donduran "Elimde olmadan öldürüyorum ve mutlu oluyorum. Ben İstanbul'da iken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum hatta bir tanesinin kalbini çıkarmıştım. Ceren’i de zevk alarak öldürdüm." ifadeleri de vardı.

YAŞAM 14.12.2019, 11:13
Cani katilden kan donduran ifade: "Zevk alarak öldürdüm"

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Ceren Özdemir, 3 Aralık Salı günü evinin önünde Özgür Arduç tarafından canice bıçaklanarak öldürüldü. Polis ekipleri, güvenlik kameraları ve mobese görüntülerinden kimliğini tespit ettiği cezaevi firarisi Özgür Arduç'u ertesi gün yakaladı. Emniyete götürüldüğü sırada iki polis memurunu da bıçaklayarak yaralayan Arduç, tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberinde, Özgür Arduç'un "canavarca hisle ve kasten öldürmek" suçundan bir kez ağırlaştırılmış hapis cezasına, iki polisi yaraladığı için müebbet hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, cani katil zanlısının bugüne kadar bilinmeyen ve kan donduran savcılık ifadelerinin de yer aldığı kaydedildi. 

Türk Ceza Kanunu’nun 62’nci maddesi gereği ceza indirimi uygulanmaması istenen Arduç'un savcılıktaki ifadesinde, "Ceren Özdemir’in ölüp ölmediğini merak ediyorum. Hastanede yattığı söyleniyor. Böyle bir durumda nasıl ölebilir? Ölmüş ise bıçak görevini yapmıştır. Kendisine baktığımda belki güzel olmasından ve benim buna sahip olabilecek maddi durumum ve sosyal konumum olmamasından, belki güzel giyinmesinden, benden daha güzel şartlarda yaşamasından, belki de göz göze geldiğimizde bana bakışından huylanarak kendisini öldürmeye karar verdim." dediği görüldü. 

"Benimle konuşmasına fırsat vermeden göğsüne iki kez vurdum"

Ceren Özdemir'i öldürdükten sonra çantasını alabileceğini düşündüğünü kaydeden Arduç, "Eski merkez karakolu ile eski Bacınoğlu Oteli civarından itibaren maktulü takibe başladım. Bir ara sokağın ıssızlaşması ile bıçakla sokakta öldürmeye karar verdim ancak yaşlı bir adam görünce vazgeçtim. Maktul ikamet ettiği binanın önüne geldi." dedi.

Arduç, bina içerisinde öldürmek istediği anda maktulün zile basması ve pencereye bir kadının çıkmasıyla tedirginlik yaşadığını belirterek, "Annesi olabileceğini düşündüğüm kadın penceredeyken maktul kapıyı açıp içeriye girince, kapı kapanmadan bir anda 'Bu apartmanda Metin' diyerek kendimi binanın içinde buldum. Sözümü tamamlayıp Metin isimli kişinin yaşayıp yaşamadığını sormadan maktulle yüz yüze geldim ve o anda uç kısmı avucumun içinde, sap kısmı montumun kol kısmında tuttuğum bıçağı maktulün benimle konuşmasına fırsat vermeden göğsüne iki kez vurdum." ifadelerini kullandı. 

"Bıçağı başka kişileri öldürmeyi planladığımdan atmadım"

Maktulü yaraladığı bıçağı, başka kişileri öldürmeyi ve yakalanmayacağını düşünmesi ve kaliteli bir bıçak olduğunu değerlendirmesi nedeniyle atmadığını kaydeden Arduç, "Bu bıçak ile beni yakalayıp ortalık kalabalık olduğundan üst taraması yapmadan beni ekip otosuna bindiren ve yanımda oturan polisi de yaralamakta kullandım. Yanımda oturan polisin boğazına bıçağı sokup onu öldürmeyi, sonra aracı süren diğer polisi öldürüp para ve silahlarını alarak kaçmayı planladım." açıklamasında bulundu.

Arduç, Ceren Özdemir'i öldürdükten sonra çantasını almadan kaçtığını belirterek, "Kaçtıktan sonra dinlendiğim ilk yerde çantayı almayı unuttuğum aklıma geldi. Bu olay öncesinde ve sonrasında başka kişileri de öldürmek istedim. Uygun ortamı bulamadığımdan düşündüğümü icra edemedim." dedi. 

"Annesi babası yanında olan kişileri kıskanıyorum"

Çocukluğundan beri yetimhanelerde büyüdüğünü aktaran Arduç, "Sahipsiz olduğumdan, maddi imkânlarım bulunmadığından, durumu iyi, güzel giyinen, annesi babası yanında olan kişileri kıskanıyorum." diye konuştu.

"Elimde olmadan öldürüyorum ve mutlu oluyorum"

Arduç, Ceren Özdemir'i canice öldürdükten sonra cami lokalinde görüp öldürmeyi düşündüğü çocuk için, "Yaşamasına karar verdiğim çocuğu da iyiliğimden değil, ayaklarımın yorgun olması nedeniyle azat ettim, yoksa onu da öldürürdüm. Ben dışarıda özgür bırakıldığım takdirde öldürmeye devam edeceğimi biliyorum. Bu düşüncemden kurtulmak için tedavi olmak istemiyorum. Bendeki öldürme isteği elimde olan bir şey değildir. Ceren’in ölmesi nedeniyle pişman değilim. Üzülemiyorum. Elimde olmadan öldürüyorum ve mutlu oluyorum. Ben İstanbul’da iken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum hatta bir tanesinin kalbini çıkarmıştım. Ceren’i de zevk alarak öldürdüm." ifadelerini kullandı. 

Diğer yandan, Özgür Arduç’un Ceren Özdemir'i öldürdüğü gün bir veteriner kliniğine giderek "Hayvanlarım var, onları bayıltmak için kullanacağım" dediği ve eter maddesi istediği tespit edildi. Bir av bayisinde zıpkın aradığı da ortaya çıkarıldı. 

Yorumlar (0)
23
açık