"Türk taraftarlardan tek bir isteğimiz var"

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, Türkiye maçı öncesi konuştu ve Türk taraftarlara çağrıda bulundu.

SPOR 13.10.2019, 10:46 13.10.2019, 10:50
"Türk taraftarlardan tek bir isteğimiz var"

A Millî Takımın Fransa ile pazartesi akşamı Stade de France'ta oynayacağı karşılaşma öncesi Fransa Futbol Federasyonu (FFF) Başkanı Noel Le Graet açıklamalarda bulundu

"Tek isteğimiz, milli marşımızı ıslıklamamaları"

Le Graet, karşılaşma öncesi Türkiye Futbol Federasyonu ile toplantı yapmayı talep ettiklerini söyleyerek, "Onlarla durumları görüşmek istedim. Oyuncular benzer bir duruma alışkın, ilk maçta da Türk taraftarların önünde oynamıştık. Oyuncularımız tüm maç boyunca ıslıklandı. Ayrıca, milli marşımız da ıslıklandı. Ancak, Stade de France'ta işlerin iyi gideceğini düşünüyorum. Kolay olmayacak elbette. Çünkü, Türk taraftarlar sayıca fazla olacak. Onlardan tek isteğimiz, milli marşımızı ıslıklamamaları olacak. Eğer, tribünlerden ıslık sesleri yükselirse milli marşın sesini daha fazla açacağız. Ayrıca, maçtan önce Türkçe anonslar yapılacak ve ricamız iletilecek." şeklinde bir açıklamada bulundu.

"Ekstra güvenlik önlemleri alındı"

Türkiye'nin Suriye'ye düzenlediği operasyonla ilgili kendisine yöneltilen soruya Le Graet, "Bu bir futbol maçı. Bence öyle de geçecek. Her iki takım da iddialı ve iyi futbol oynuyor. Bu konuda hiçbir endişem yok. Her türlü provokasyona karşı ekstra güvenlik önlemleri alındı." dedi.

Stadyumda 600 polisin görev alacağını  ve ayrıca 1400 güvenlik görevlisinin olacağını hatırlatan Le Graet, "Bu maçı diğer maçlar gibi ele alıyoruz. Güvenlik görevlilerine güveniyorum." şeklinde ifade etti.

Noel Le Graet, mücadelede Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Spor Bakanı Roxana Maracineanu'nun olacağını Türkiye'den ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun yer alacağını belirtti.
 

Yorumlar (0)
19
açık