Süper Lig'de 3 futbolcu kadro dışı bırakıldı!

Süper Lig ekiplerinden İstikbal Mobilya Kayserispor'da Sivasspor maçının ardından 3 futbolcu kadro dışı bırakıldı.

SPOR 25.11.2019, 14:34 12.01.2020, 16:21
Süper Lig'de 3 futbolcu kadro dışı bırakıldı!

Kayserispor'da Ntep, Tavares ve Bilal Başacıkoğlu kadro dışı bırakıldı. Aynı zamanda taraftarlarla münakaşaya girmesi nedeniyle Bilal, para cezası aldı.

İstikbal Mobilya Kayserispor basın sözcüsü Mustafa Tokgöz açıklamasında, "Bülent Uygun'un raporu doğrultusunda Bilal Başacıkoğlu, Paul Ntep ve Adryan Tavares yönetim kurulu kararı sonrası kadro dışı bırakıldı." ifadelerine yer verdi.

Neler yaşanmıştı?

Süper Lig’de 4-1 mağlup oldukları Demir Grup Sivasspor karşılaşmasının ardından taraftar ile tartışma yaşayan Bilal Başacıkoğlu, sosyal medyadan açıklamada bulunmuştu.

Bilal Başacıkoğlu paylaşımında, “Sevebilirsiniz, sevmeyebilirsiniz. Tepki gösterir, eleştirebilirsiniz. Formasını giydiğim her kulübün taraftarına her zaman saygı duydum, onlar için mücadeleden geri durmadım, görebilir, görmezden gelebilirsiniz. Mağlubiyet sonrası en az sizler kadar benim de moralim bozuluyor. İnanabilir, inanmayabilirsiniz. Ancak herkesin aile, anne gibi kıymetli değerlere saygı göstermesi mecburidir. Ben böyle yetiştirildim, böyle gördüm. Kaybettikten sonra yaşadığım üzüntünün üstüne böylesi kıymetli değerleri umursamadan şahsıma, anneme ve aileme edilen küfürler beni de karşılık vermek durumunda bıraktı. Başımı öne eğip küfürleri kabullenemezdim. Sosyal medya da yansıyan görüntülerin izahı tamamen bu şekildedir” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
18
açık