Sumudica: Beni provoke ettiler, bana bağırdılar

Süper Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübünün Teknik Direktörü Marius Sumudica, İttifak Holding Konyaspor maçının ardından hareketleriyle ilgili PFDK'ye sevk edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

SPOR 11.12.2019, 17:11
Sumudica: Beni provoke ettiler, bana bağırdılar

Sumudica, kulüp tesislerinde yapılan idmandan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta oynanan maşın ardından yalnızca taraftarı alkışlamak istediğini dile getirdi.

"Beni provoke ettiler, bana bağırdılar." diyen Sumudica, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Benim ülkemde bu tür şeyler normal olduğu için burada da aynı şeylerin normal olduğunu düşündüm. Oradaki basın mensuplarına sadece rakip taraftarın bana ne yaptığını anlatmaya çalıştım. Yaptığım hareketler kimseye karşı değildi. Sadece olanları anlatmaya çalıştım." 

sumudica ile ilgili görsel sonucu

Türkiye'deki herkese saygı duyduğunu ifade eden Rumen teknik direktör, şu açıklamaları yaptı:

"Ben maçın sonunda sıcağa sıcağına olduğu için bunları yutamadım, kendime yediremedim. Böyle bir açıklamada bulundum. Bana karşı yapılan el hareketlerini ve küfürleri ben orada basın mensuplarının önünde söyledim. Bu hareketi Konyaspor taraftarlarına değil, bana hakaret ve küfreden taraftarlara yaptım, 'Eğer böyle devam ederseniz, kümeye düşersiniz' diye. Bana yapılan bir hakaret vardı. O yüzden ben bu hareketi yaptım. Bütün Konyaspor taraftarlarını bunun dışında tutuyorum."

Sumudica, kendisini bir Türk olarak gördüğünü belirterek, "PFDK'ye sevk edildim. Bu sene hiç ceza almadım. Bu ilk hareketim. Şu an ligde tek yabancı hoca benim. Karşılaştırılırken de beni Türk olarak karşılaştırılırsa mutlu olurum." dedi.
 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu