Sergen Yalçın: Öyle bir söz bana yakışmaz

Beşiktaş Rizespor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın takımıyla ilgili " "Bu kadroyu ben kurmadım' gibi bir söz söylemek bana yakışmaz. Biz bu kadroyu bilerek buraya geldik." dedi

SPOR 01.02.2020, 20:15 Burak!
Sergen Yalçın: Öyle bir söz bana yakışmaz

Çok kritik bir galibiyet aldıklarını ifade eden Sergen Yalçın, "Bulunduğumuz şartlar dolayısıyla zor bir müsabaka oynadık. Çok zorlu bir müsabakaydı. Bugün en önemli şey kazanmak. Bir geri dönüş olacaksa, bir şeyler değişecekse mutlaka kazanmalıydık. Oyuncuların güveninin gelmesi, camianın birleşmesi, onların güvenini sağlamak, biz bir şeyler olacaksak, taraftarların güvenini arkamıza almalıyız. Taraftarsız Beşiktaş olmaz. Kazandığımız için mutluyuz, biraz normale döndük. 45 dakika müthiş oynadık, 3 gün içinde mantaliteyi aşılamaya çalıştık, Beşiktaş'ın nasıl oynaması gerektiğini anlatmaya çalıştık ve ilk yarı kontrol bizdeydi. Bugün itibariyle çok mutluyuz, artık gelecek haftaya bakacağız" dedi.

"Ben ve arkadaşlarımın gücü var"

Taraftarın ilgisine şaşırdığını dile getiren teknik adam, "İmza töreninde de inanılmaz ilgi vardı, gerçekten ben de çok şaşırdım. taraftarın bu kadar büyük sevgisinin olması beni çok heyecanlandırıyor. Ben çok maç oynadım ama hiçbir maçta heyecanlanmadım. Başkana da söyledim, futbolcu olmak daha kolay, çıkıp işini yapıyorsun, sorumluluk yok. Ben ve arkadaşlarımın sorumluluğu alacak gücü var, kimsenin şüphesi olmasın. Bugünkü galibiyet biraz olsun oyuncularımızı biraz rahatlattı, haftaya da oyuncularımız ile taraftar birleştiğinde iyi sonuçlar gelir" dedi.

"Hesap yacak duruma gelirsek..."

"Kalan haftalarda puan hesabınız nedir?" sorusunu yanıtlayan Sergen Yalçın "Kalan haftalar için yorum yapmak zor. Kazanarak devam etmek istiyoruz. Bir gün hesap yapacak duruma gelirsek, o hesabı, o zaman yaparız." dedi.

"Öyle bir söz bana yakışmaz"

Takımla ilgili açıklamalarına devam eden Sergen Yalçın "Bu kadroyu ben kurmadım' gibi bir söz söylemek bana yakışmaz. Biz bu kadroyu bilerek buraya geldik. İkinci yarı oyuna tutunmakta zorlandık. Bir anda her şeyi düzeltemeyiz. Yavaş yavaş düzelecek hepsi. Zamana ihtiyacımız var. 'Elimizde kötü oyuncular var, kadro yeterli değil' gibi bir şey demem. Beşiktaş'taki tüm oyuncular kaliteli, belli bir seviyeleri var." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu