Galatasaray için İstanbul'da

Galatasaray'da teknik direktörlük için ismin geçen teknik adamlardan Okan Buruk, İstanbul'a iniş yaptı.

SPOR 22.06.2022, 00:00 22.06.2022, 13:25 Koray
Galatasaray için İstanbul'da

Deneyimli teknik adam Buruk, Fransa'nın başkenti Paris'ten kalkış yapan uçakla akşam saatlerinde İstanbul Havaalanı'na ulaştı.

"Sonlanmış bir şey yok"

Buruk, havaalanı çıkışında gazeteciler yaptığı açıklamada, "Planlarım dahilinde bir programım vardı, bu yüzden İstanbul'dayım. An itibarıyla sonlanmış herhangi bir şey yok. Bu sebeple çok fazla bir şey konuşmak istemiyorum fakat burada olmak harika. Bu hususla ilgili olarak önümüzdeki günlerde daha net şeyler konuşuruz. An itibarıyla çok fazla bir şey konuşmam doğru olmaz. Konuştuğumda rahat rahat konuşuruz." sözlerini sarf etti.

Torrent'le yollar ayrıldı

Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Torrent ile yol ayrımına gidildi.

2021-22 sezonunun 21'inci haftasında takımın başına geçen Katalan teknik adam ile yolların ayrıldığı duyuruldu. 

Sarı-kırmızılıların resmi sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirilen açıklamada, "Teknik direktör Domenec Torrent Font ile yardımcıları Ricard Segarra Aragay, Julin Jimenez Serrano, Jordi Guerrero Costa ve Jordi Gris Vila'nın mukaveleleri Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar Anonim Şirketi tarafından feshedilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Katalan teknik adam sarı-kırmızılı takımın başında ligde 18 karşılaşmaya çıkarken, bahse konu müsabakalarda 7 galibiyet, 7 yenilgi ve 4 beraberlik aldı. Sarı-kırmızılılar 2021-22 sezonunu 52 puanla 13'üncü sırada tamamladı. Geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi'nde de 2 müsabakaya çıkan Torrent, 1 mağlubiyet ve 1 beraberlik elde etti.
 

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu