Avcı'dan gol isyanı: Bu kadar olmaz!

Abdullah Avcı, yarın yapılacak Beşiktaş-Wolverhampton karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi. Avcı, yediği hatalı goller nedeniyle eleştirilen Karius ile ilgili, "Çok mu oldu 6 hafta içinde, çok oldu" dedi.

SPOR 02.10.2019, 19:04 02.10.2019, 21:18
Avcı'dan gol isyanı: Bu kadar olmaz!

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve deneyimli oyuncu Atiba UEFA Avrupa Ligi'nde yarın yapılacak Wolverhampton sınavı öncesi basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

Atiba: "İşler pozitif yöne doğru dönebilir"

Toplantıda ilk açıklamayı yapan Atiba, "Önemli bir maça çıkacağız. İçerde oynayacağımız ilk maç. Yarın iyi bir sonuç alarak geri dönüş gerçekleştirmek istiyoruz. Rakibimiz Premier Lig'de iyi iş çıkardı. Heyecan verici bir maç olacak. Heyecanlıyız. İyi mücadele ederek pozitif bir sonuç almak istiyoruz. Taraftarlarımızın desteği ile oynayacağız. Uzun zamandır bu kulübün bünyesindeyim. Zor dönemlerden birini yaşıyoruz. Bu durumun farkındayız. Kendi aramızda çok konuşuyoruz. Antrenmanda sıkı bir şekilde çalışıyoruz. İşler pozitif yöne doğru dönebilir. Yarın bu anlamda bizim için iyi bir fırsat. Bir an evvel bu kıvılcımı başlatmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Avcı: "Wolverhampton oyunun içinde sistemini değiştiren bir takım"

Atiba'dan sonra açıklama yapan teknik direktör Abdullah Avcı, "İlk maçta oyun ve skor olarak alamadık. Hayat sana her güne yeni bir fırsat sunuyor. Rakibimiz Premier Lig takımı. Liglerinde inişli-çıkışlı grafik çizen bir takım. Bu sezon 3-4-3 oynuyorlar. Kenarları çok fazla kullanan, taçları dahi korner gibi atan bir takım. Wolverhampton oyunun içinde sistemini değiştiren bir takım. Beşiktaş taraftarının desteğiyle yarın iyi bir başlangıç olacağına inanıyoruz." dedi.

"Kendimi ve takımı hepimiz sorguluyoruz"

Yediği hatalı goller nedeniyle eleştirilen Karius ile de konuşan Abdullah Avcı, "Bireysel oyuncu üzerinden gitmedim, genel oyuncu üzerinden gittim hep. Bireysel hataları sayarsak, Karius'u da, Vida'yı da, Caner'i de sayarsın, Atiba'yı da sayarsın, beni de sayarsın. Çok mu oldu 6 hafta içinde, çok oldu. Hem sahanın içinde hem de sahanın dışında çalışmalar yapıyoruz. Avrupa'da ve ligde benim çalıştığım takımlarda en fazla dikkat ettiğim şey, ben bu ülkede 5 senede 5 tane farklı oyun kurgusu oynatan bir hocayım. Ama hep öncelikte savunma güvenliği vardır, bu dünyada da böyledir. Bu dünyada da böyle. 14 tane gol olmaz. Bunun çalışmalarını parçadan bütüne giderek yapan bir teknik adamım. Kendimi ve takımı hepimiz sorguluyoruz. Sorgulamadan da gelişemeyiz." ifadelerini kullandı.

Victor Ruiz oynayacak mı?

"Antrenmanda oyuncularımızın sağlık durumu hakkında bilgi alacağım ve takım için bir karar vereceğim." diyen Avcı, "Hazırlık maçı oynamadan lig maçı oynamış oyuncular var, onlara yük biniyor, Burak Yılmaz gibi. Ruiz dünden beri takımla. Victor Ruiz için hafta sonu oynayacak gibi duruyor. Performansları tabii ki sorguluyoruz. 7 müsabakada hiç memnun olmadığımız durumlar var. Son maçı eski sistemde oynadık. Sivas maçının ikinci yarısını eski sistemle oynadık. Sancılı bir süreç. Oyuncu grubuna inanıyorum. Esneklik gösterdiğim anlar da vardır. Önemli olan bunu sonuca yansıtmak. Şu ana kadar yansıtamadık." ifadelerini kullandı.

"Başkanlık sürecini dışardan takip ediyorum"

Avcı, "Başkanlık sürecini dışardan takip ediyorum. Fikret Orman başkanımız kulübe hizmet vermiştik. Bizim Beşiktaş ailesine katkı sağlamamız saha içinde olacaktır. Biz Beşiktaş kulübüne bu şekilde yardımcı olacağız." dedi.

Yorumlar (1)
Sedat Cokislerel 3 yıl önce
Bugün duyduğum en güzel haber insAllah
29
az bulutlu