Ali Koç: Şampiyonluğa daha yakınız!

Sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, futbol takımının ligin ilk 6 haftasında başarılı bir performans sergilediğini aktararak, şampiyonluğa olan inancının dahada arttığını belirtti.

SPOR 02.10.2019, 15:00
Ali Koç: Şampiyonluğa daha yakınız!

Ali Koç, Fenerbahçe dergisinin ekim sayısındaki yazısında, ilk 6 haftada elde ettikleri başarıların ardından mutluluğunu şu şekilde aktardı:

"Sezonun ilk 6 haftasındaki zorlu fikstüre rağmen futbol takımımız, hocamız Ersun Yanal liderliğinde Süper Lig'e başarılı bir başlangıç yapmıştır. Geçtiğimiz hafta sonu ezeli rakibimiz Galatasaray ile oynadığımız derbi karşılaşmasında takımımızın ortaya koyduğu mücadele hepimizi mutlu etti. Takımımızın gösterdiği hırs, azim ve 90 dakika boyunca sahada görmek istediğimiz Fenerbahçe'nin her geçen gün daha da oturan bir sistemle var olması, camiamızı gün geçtikçe daha da kenetliyor, 29. şampiyonluğumuza olan inancımızı kuvvetlendiriyor."

Sarı-kırmızılı takımla olan derbide başarılı oyunlarından mutluluk duyduklarını,üzen tek şeyin karşılaşmanın beraberlikle bitmesi olduğunu vurgulayan Koç, 0-0 biten maçta deplasman tribününde takımı destekleyen tüm Fenerbahçeli taraftarlara da teşekkür etti.

Sezonun bitmesine uzun bir süre olduğunu belirten başkan, "Her maçı ayrı bir final gibi görerek, rehavete kapılmadan kararlı bir şekilde bu yürüyüşümüze omuz omuza devam edeceğiz. Ayrıca samimi eleştiriden öteye takımımızın aleyhine yapılan kasıtlı yorumları, gündem olmak adına atılan adımları ve yaratmaya çalışılan haksız algıları da görmezden gelip camia olarak sadece hedefimize odaklanmak zorunda olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim." şeklinde bir açıklama yaptı.

A Milli Takıma 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri'nde başarı dileklerinde bulunan, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı ise Avrupa ikinciliği için teşekkür eden Ali Koç, Avrupa Kulüpler Birliğinin (ECA) yönetim kuruluna seçildiğini hatırlatarak, destek veren üyeler Galatasaray, Beşiktaş ve İstanbul Başakşehir kulüplerine de teşekkür etti.

"Kongre üye sayısı büyüyor"

Ali Koç, sarı-lacivertli daha büyük bir aile olabilmek kongre üye sayısının artacağını anlatarak, şu açıklamada bulundu:

"Bu doğrultuda, temsilci üyelerimiz için tüm kısıtlamaların kaldırılıp, oy kullanma sürecine dahil olarak kulüp yönetiminde söz sahibi olabilecekleri, Fenerbahçelilik kimliğini hiçbir sınır olmaksızın tam anlamıyla taşıyabilecekleri bir geçiş sürecini başlatıyoruz. Temsilci üyeliklerini, kongre üyeliğine taşımak isteyen üyelerimiz için başlattığımız ve yalnızca 3 ay sürmesi planlanan bu sürece tüm temsilci üyelerimizin katılımlarını bekliyoruz. Bir fırsat olarak gördüğüm bu önemli kampanyanın detaylarına kulübümüzün iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz."

"En kısa sürede karara bağlanmasını bekliyoruz"

Başkan Koç, FETÖ'nün "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle açılan davanında yakından takipçileri olduklarını belirtti.

Davanın 3 Temmuz 2020'den önce yargılamayı bitirip kararın alınacağı tahmininde bulunan Koç, "Fenerbahçe'mize kurulan kumpasın sadece ilintili davalarda değil Türkiye'yi yakinen ilgilendiren diğer davalarda da açıkça beyan edildiği bir ortamda, Yargıtay'da beklenen dava dosyamızın bir an önce sonuçlanmasını; Fenerbahçe kumpas davasının da aynı şekilde, mümkün olan en kısa sürede karara bağlanmasını ivedilikle bekliyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
26
açık