DSP ittifak kararını açıkladı

Önder Aksakal, 14 Mayıs 2023'te yapılacak olan seçimlere parti olarak katılma yönünde karar aldıklarını duyurdu.

SİYASET 11.03.2023, 19:59 13.03.2023, 12:09 Koray
DSP ittifak kararını açıkladı

DSP (Demokratik Sol Parti) Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantının akabinde konuşan DSP lideri Aksakal, parti tarafından kendisine tam yetki verildiğini dile getirdi."Hiçbir ittifakla görüşmedik"

Aksakal'ın açıklamalarından öne çıkanlar ise şunlar:

"Bugün itibarıyla 14 Mayıs'taki seçimlere katılma yönünde kararı aldık. Milletvekili adayları merkez yoklamalarıyla belirlenecek. 

DSP olarak şu ana değin hiçbir ittifakla görüşmedik. Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı'ndan da görüşme talebi almadık. 

YSK (Yüksek Seçim Kurulu) seçimlere katılacak siyasi partileri ilan edecek. Bizim de seçimlere katılacak yeterliliğe sahibiz. "Depremzedeleri unutmadık"

Seçim kararının Türkiye'ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Deprem felaketini yaşadığımız bu zamanda bir de seçim faaliyetlerinin de yapılacak olması bir mecburiyet olsa da vefat eden ve yaralı vatandaşlarımızı gönlümüzden, aklımızdan çıkardığımız manasına gelmemelidir. Kendi mecrası içinde bu çalışmaları yürüteceğiz.

İlerleyen süreçte muhtemel bir görüşme talebinde, DSP lideri olarak dün başkanlık kurulumuzun bana vermiş olduğu yetkiyi parti meclisimizde oy birliğiyle onay vererek artık seçimlerin sath-ı mailine girmiş olacağız."

Yorumlar (0)