Temel Karamollaoğlu, genel başkanlıktan ayrılacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, siyasetten tamamen çekilmeyeceğini ancak genel başkanlıktan ayrılacağını belirterek, "Hangi arkadaşımız genel başkan olursa onun en büyük destekçisi, yardımcısı olacağım." dedi

SİYASET 04.05.2024, 10:57 06.05.2024, 09:21 Hanife
Temel Karamollaoğlu, genel başkanlıktan ayrılacak

Temel Karamollaoğlu, TV5'te katıldığı canlı yayında, genel başkanlığı bırakacağı yönündeki haberlerle ilgili soruyu yanıtladı.

Son dönemde sağlık sorunlarının arttığını bildiren Karamollaoğlu, "Artık sağlığım bu görevi bihakkın yerine getirmeme izin vermiyor. Bu seçim döneminde yalnızca 4 yere gidebildim. Bu bir genel başkan için ciddi bir eksiklik. Gitmek istemediğimden değil sağlığım müsaade etmediği için gidemedim." diye konuştu.

Olağanüstü Kongre Yapılacak

Partinin kongre tarihinin henüz netleşmediğini ancak 30 Haziran'da yapılabileceğini dile getiren Karamollaoğlu, "Kongre tarihimiz normalde ekim ayında. Ekim ayı biraz bana uzun bir süre gibi geldi. Bundan dolayı arkadaşlarımıza hazırlıklarını yapmalarını, bizim ekimden önce bir olağanüstü kongre yapmamızın daha uygun olacağını söylemiştim." ifadelerini kullandı.

‘Aday Yok, Aday Belirlemeye Çalışıyoruz’

Karamollaoğlu, şu an bir aday olmadığını, bu konuda teşkilat mensuplarının kanaatlerini alacaklarını belirterek, "Bir veya iki isim üzerinde mutabakat sağlandığında kongreye gideceğiz." dedi.

Genel başkanlık için görevi hakkıyla yerine getirecek bir isim belirleneceğini söyleyen Karamollaoğlu, "Siyasetten tamamen çekilme diye bir düşüncem yok. Genel başkanlıktan ayrılacağım, hangi arkadaşımız genel başkan olursa onun en büyük destekçisi, yardımcısı olacağım." İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)