CHP'li Bülent Tezcan hastaneye kaldırıldı

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın gıda zehirlenesi nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

SİYASET 03.05.2024, 20:46 04.05.2024, 14:07 Şeyda Gül
CHP'li Bülent Tezcan hastaneye kaldırıldı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, yaptığı açıklamada CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın kalp krizi geçirdiği iddialarını yalanladı. CHP’li Tezcan'ın gıda zehirlenmesi yaşadığını ifade eden Bülbül, bu nedenle hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Sağlık durumu gayet iyi

“Aydın Milletvekilimiz Bülent Tezcan’ın sağlık duruma ilişkin çıkan haberler doğru değildir” diyen Bülbül, yaşanılanın basit bir gıda zehirlenmesi olduğunu dile getirdi. Sağlık durumunun gayet iyi durumda olduğunu kaydeden Bülbül, “Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Bülent Tezcan kimdir?

18 Mayıs 1965 tarihinde Samsun'un Havza ilçesinde dünyaya gelen Bülent Tezcan,lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi'nde eğitimini sürdürdü. 1989 senesinde Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Tezcan, mezuniyetinden 1 sene sonra Aydın'da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Birtakım demokratik kitle örgütlerinde üye ve yönetici olarak çalışan Tezcan, Kuşadası İlçe Başkanlığı ve iki dönem Aydın İl Başkanlığı görevlerini üstlendi. Evli ve iki çocuk babası olan Tezcan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

İlk kez 2011 senesinde CHP Aydın Milletvekili olarak meclise giren Tezcan, 30 Temmuz 2012 tarihinde CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkanlığı görevine başladı. 2015 seçimlerinde tekrar CHP Aydın Milletvekili olarak meclise giren Tezcan, aynı zamanda Anayasa Komisyonu üyesidir.

Yorumlar (0)