Su faturası yüzünden tartıştı, muhtarı tüfekle taradı
Su faturası konusunda tartıştığı köy muhtarı Mehmet Başoğlu'nu silahla vurarak öldüren şüpheli, tutuklandı.
![Su faturası yüzünden tartıştı, muhtarı tüfekle taradı](https://www.habernediyor.com/images/haberler/2024/05/su_faturasi_yuzunden_tartisti_muhtari_tufekle_taradi_h114212_c90fb.png)
Kastamonu'nun Merkez ilçesine bağlı Kuzyaka köyü Baylar Mahallesi'nde, 28 Nisan günü su faturası nedeniyle muhtar ve daha önce muhtarlık yapmış olan Mehmet Depişgen arasında bir tartışma yaşandı.
Köy Muhtarı Mehmet Başoğlu, mahalledeki evlerden su faturası ücretlerini toplamak için harekete geçti. Ancak 2014-2019 yılları arasında aynı köyde muhtarlık yapan Mehmet Depişgen, su parasını ödemeyeceğini belirtti. Bu durum, Başoğlu ile Depişgen arasında telefon üzerinden bir tartışma başlattı.
Pompalı tüfekle saldırdı
Tartışmanın ardından Başoğlu, su faturası almak için mahallede yaşayan başka bir vatandaşın evine gitti. Bu esnada Mehmet Depişgen, Başoğlu'nun bulunduğu evin önüne gelerek pompalı tüfekle ateş açtı. Bahçede beklerken kurşunların isabet ettiği muhtar, olay yerinde hayatını kaybetti.
Olayın ardından kaçan şüpheli, jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Kastamonu Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorgusu tamamlanan Mehmet Depişgen, yapılan sağlık kontrolünün ardından Kastamonu Adliyesi'ne sevk edildi.
Şüpheli, hakim karşısına çıkarıldıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.