CHP'li başkanın odasındaki dinleme cihazı ile ilgili 2 gözaltı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde CHP'li belediye başkanı Serdar Sandal’ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturmada 2 kişi gözaltına alındı.

SİYASET 24.08.2019, 11:31 Banu Fırıncılar
CHP'li başkanın odasındaki dinleme cihazı ile ilgili 2 gözaltı

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulunması üzerine başsavcılık tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Soruşturma kapsamında, telsiz satış işi yapan T.V. ile G.D'ye ait parmak izlerinin dinleme cihazı üzerinde tespit edildiği kaydedildi.

Zanlılar, güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi. 

"Neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş öğrenelim"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dün dinleme cihazı bulunmuştu.

Kaymakamlığa ve Emniyet Müdürlüğüne bilgi veren Sandal, belediye personeli ve emniyetten gelen uzman polisler eşliğinde cihazı tutanak altına aldırmıştı.

Cihazın dinleme cihazı olduğunu ve yakın mesafelerden ancak dinleme yapabileceğini bildiren uzmanlar, cihazı ayrıntılı incelemek amacıyla Emniyet Müdürlüğüne götürmüştü.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li Sandal,"Bizim kimseden saklayacak, gizleyecek bir şeyimiz yok. Biz bu makama şifreli asansörleri, kilitli demir kapıları kıra kıra geldik. Kapılarımızı tüm halkımıza açtık. Tasarruf tedbirlerini son noktasına kadar hayata geçirdik. Geriye dönük birçok dosyayı Teftiş Kurulumuza gönderdik. Anlaşılan birilerinin ayağına fena basmışız. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki, hiç kimse bizi çıktığımız bu yoldan alıkoyamayacak. Kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz." demişti. 

Dinleme cihazı ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını bildiren Sandal, "Makam odamıza dinleme cihazı yerleştirecek kadar ne konuştuğumuzu, neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş hep birlikte öğrenelim. Tüm Bayraklı, tüm İzmir kamuoyu öğrensin. İl Emniyet ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden gelen, cihazı inceleyen ve bizleri bilgilendiren tüm polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Suç duyurusunda bulundum. Eminim odama dinleme cihazı yerleştirenler hızla bulunacaktır. Avukatlarımızla birlikte konunun takipçisi olacağız, gelişmelerden basını ve kamuoyunu bilgilendireceğiz." ifadelerini kullanmıştı. 
 

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu