CHP'li başkanın odasındaki dinleme cihazı ile ilgili 2 gözaltı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde CHP'li belediye başkanı Serdar Sandal’ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturmada 2 kişi gözaltına alındı.

CHP'li başkanın odasındaki dinleme cihazı ile ilgili 2 gözaltı

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dinleme cihazı bulunması üzerine başsavcılık tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Soruşturma kapsamında, telsiz satış işi yapan T.V. ile G.D'ye ait parmak izlerinin dinleme cihazı üzerinde tespit edildiği kaydedildi.

Zanlılar, güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bildirildi. 

"Neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş öğrenelim"

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın makam odasındaki elektrik prizinde dün dinleme cihazı bulunmuştu.

Kaymakamlığa ve Emniyet Müdürlüğüne bilgi veren Sandal, belediye personeli ve emniyetten gelen uzman polisler eşliğinde cihazı tutanak altına aldırmıştı.

Cihazın dinleme cihazı olduğunu ve yakın mesafelerden ancak dinleme yapabileceğini bildiren uzmanlar, cihazı ayrıntılı incelemek amacıyla Emniyet Müdürlüğüne götürmüştü.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li Sandal,"Bizim kimseden saklayacak, gizleyecek bir şeyimiz yok. Biz bu makama şifreli asansörleri, kilitli demir kapıları kıra kıra geldik. Kapılarımızı tüm halkımıza açtık. Tasarruf tedbirlerini son noktasına kadar hayata geçirdik. Geriye dönük birçok dosyayı Teftiş Kurulumuza gönderdik. Anlaşılan birilerinin ayağına fena basmışız. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki, hiç kimse bizi çıktığımız bu yoldan alıkoyamayacak. Kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz." demişti. 

Dinleme cihazı ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını bildiren Sandal, "Makam odamıza dinleme cihazı yerleştirecek kadar ne konuştuğumuzu, neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş hep birlikte öğrenelim. Tüm Bayraklı, tüm İzmir kamuoyu öğrensin. İl Emniyet ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden gelen, cihazı inceleyen ve bizleri bilgilendiren tüm polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Suç duyurusunda bulundum. Eminim odama dinleme cihazı yerleştirenler hızla bulunacaktır. Avukatlarımızla birlikte konunun takipçisi olacağız, gelişmelerden basını ve kamuoyunu bilgilendireceğiz." ifadelerini kullanmıştı. 
 

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER