Bakanlardan kampanyaya destek çağrısı

Bakanlardan "Milli Dayanışma Kampanyası"na kampanyasına destek çağrısı.

SİYASET 31.03.2020, 06:35
Bakanlardan kampanyaya destek çağrısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesaplarından destek çağrısı yaptı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "BizBizeYeterizTürkiyem" etiketini kullanarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'yla iyilik, kardeşlik ve dayanışma 83 milyona yayılacak. Biz 'bir' olunca çok olacağız." açıklamasını yaptı.

"Üstesinden geleceğiz"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise Twitter'dan yaptığı açıklamada, tarih boyunca tüm zorlukları milletçe omuz omuza vererek aştıklarını kaydederek, "Bugün de birlik ve beraberlik içinde bu güçlüğün de üstesinden geleceğiz inşallah. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'yla BizBizeYeterizTürkiyem." ifadelerini kullandı.

"Gün, zorlukları birlikte aşma günüdür"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda içinden geçilen bu zorlu sürecin elbet geride kalacağının altını çizerek şunları kaydetti:

"Ancak tarih, her dönemde olduğu gibi bu dönemde de milletimizin birliğini, beraberliğini ve fedakarlığını yazacaktır. 83 milyon hep birlikte bu zorlu süreci de şüphesiz aşacağız. Çünkü Biz BizeYeteriz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası ile dar gelirli kardeşlerimize destek oluyoruz. Gün, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma günüdür. Gün, veren el olma günüdür. Gün, zorlukları birlikte aşma günüdür."

Diğer taraftan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kampanyaya destek olarak 3 aylık maaşını bağışladığını belirtti.

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu