İşte 5 adımda kontrollü sosyal hayat!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde başlatılan kontrollü sosyal hayatın 5 kuralını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. 

SAĞLIK 19.05.2020, 09:26
İşte 5 adımda kontrollü sosyal hayat!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, yeni tip koronavirüs (Covid-19) sürecinde başlatılan kontrollü sosyal hayata ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Özlü, bugüne kadar yeni tip koronavirüsün (Covid-19) kontrol altında tutulduğuna dikkat çekerek, "Dişimizi sıkıp, tedbiri elden bırakmayalım ve tümüyle bu atağı sonlandıralım. Kontrollü sosyal yaşamı başarabilirsek, salgını tekrar başlatmadan her şey normale dönmeye başlayacak." ifadelerini kullandı. 

"Toplumda maskeni usulüne uygun şekilde tak"

Vatandaşlara kontrollü sosyal hayatın temel 5 kuralını aktaran Prof. Dr. Özlü, şunları kaydetti:

"Zorunlu değilse evden çıkma. Dışarıya çıktığında kapalı, havasız, kalabalık ortamlardan uzak dur; tenhada, açık havada kal. Her koşulda diğer insanlarla sosyal mesafeni koru. Toplumda maskeni usulüne uygun şekilde tak. El hijyenine dikkat et."

"Hayatımızı virüsten geri almanın tek yolu bu"

"Bu 5 kurala dikkat ederek işimize, gücümüze dönebilir; hayatımızı normale getirebilir ve bunu yaparken de ikinci bir atağa neden olmayız. Hayatımızı virüsten geri almanın şu anda tek yolu bu."

Yorumlar (0)
8
açık